FOTBAL  »  Superliga  »  HERMANNSTADT - CRAIOVA 2-1

HERMANNSTADT - CRAIOVA 2-1 // Oltenii sar la gâtul arbitrului: „Am înțeles că e începător”

Bogdan Vătăjelu // foto: Cristi Preda

Articol de GSP - Publicat duminica, 04 august 2019 20:04

CS Universitatea Craiova a bifat prima înfrângere din acest sezon, 1-2 pe terenul lui Hermannstadt, iar oltenii, prin vocea mijlocașului Bogdan Vătăjelu (26 de ani), au acuzat arbitrajul lui Florin Andrei.

Maniera de arbitaj a centralului a fost puțin îndreptată spre Sibiu. Am înțeles că e un începător. A făcut greșeli una după alta!”, a spus Vătăjelu, la Look Sport.

În ciuda nemulțumirilor lui Vătăjelu, Florin Andrei n-a comis nicio greșeală decisivă împotriva Craiovei, ba chiar a anulat un gol al lui Hermannstadt în prima repriză. Detalii, AICI!

6e nota primită de arbitrul Florin Andrei în Gazeta Sporturilor

„Am controlat prima repriză, dar oboseala și-a spus cuvântul în repriza secundă. Trebuie să ne mobilizăm și să câștigăm următorul meci din campionat. Corneliu Papură ne-a zis să fim concentrați pentru următorul meci, nu ne-a reproșat nimic” Vasile Constantin, 21 de ani, marcatorul golului Craiovei

Vezi și: HERMANNSTADT - CRAIOVA 2-1 // FOTO + VIDEO 3 minute de uluială! Sibienii au întors spectaculos tabela în debutul reprizei secunde

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!