FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB / STEAUA

Ilie Năstase, atac devastator la adresa lui Florin Talpan: „O să vin cu 40.000 de oameni care strigă «Steaua» pentru FCSB. Ce face, ne dă pe toți în judecată?” » Nu l-a menajat nici pe Pițurcă: „De ce a cumpărat acțiuni?”

Ilie Năstase, prezent la petrecerea de titlu a FCSB-ului / FOTO: Raed Krishan (GSP)
Ilie Năstase, prezent la petrecerea de titlu a FCSB-ului / FOTO: Raed Krishan (GSP)

Articol de - Publicat marti, 03 decembrie 2024 18:32 / Actualizat marti, 03 decembrie 2024 23:49

Ilie Năstase a intervenit, la GSP Live Special, în conflictul dintre FCSB și CSA Steaua și i-a „înțepat” pe Florin Talpan și Victor Pițurcă. Acesta a avut un comentariu acid și la adresa lui Adrian Mutu.

Stelistul Ilie Năstase este unul dintre susținătorii echipei FCSB și a afirmat în mod ironic că speră ca Talpan să nu îl dea în judecată.

Fanii i-au adus un ultim omagiu lui Helmut Duckadam pe Arena Națională » Toate imaginile de la catafalcul „Eroului de la Sevilla”
Tragedie
Fanii i-au adus un ultim omagiu lui Helmut Duckadam pe Arena Națională » Toate imaginile de la catafalcul „Eroului de la Sevilla”

Ilie Năstase: „Să nu mă dea în judecată domnul Talpan”

Imediat după a declarat că dacă juristul de la CSA Steaua îl va da în judecată vreodată, va merge împreună cu 40 sau 40.000 de oameni care strigă «Steaua», pentru FCSB, să vadă dacă vor exista sancțiuni pentru toți.

Mai departe, Ilie Năstase l-a inclus în discuție și pe Victor Pițurcă, care acum nu o consideră Steaua pe FCSB.

„Să nu mă dea în judecată domnul Talpan. Nu, nu m-a contactat, dacă o face vreodată, o să vin cu 40.000 de oameni care strigă Steaua pentru FCSB. Ce face, ne dă pe toți în judecată? Și pe oamenii care strigă la televizor Steaua? Îi dă și pe ei?

Am văzut că acum Pițurcă spune că FCSB nu e Steaua. De ce a vrut să cumpere acțiuni atunci? A luat 6 procente”, a declarat Ilie Năstase la GSP Live Special.

Ilie Năstase, răspuns pentru Adrian Mutu

Adrian Mutu a declarat zilele trecute că nu o consideră neapărat cea mai titrată echipă din România pe Steaua. Ilie Năstase a întrebat care este, că Dinamo sigur nu e.

Adrian Mutu a zis că Steaua nu e cea mai titrată echipă din România, atunci cine e? Că Dinamo sigur nu e.

-Ilie Năstase

Citește și:
Nu s-a mai întâmplat niciodată asta în istoria SUA! Incredibil care era precedentul record
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Nu s-a mai întâmplat niciodată asta în istoria SUA! Incredibil care era precedentul record
Gesturile făcute de Cristiano Ronaldo în momentul în care părăsea terenul, după Portugalia - RD Congo! Un fan a surprins totul
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Gesturile făcute de Cristiano Ronaldo în momentul în care părăsea terenul, după Portugalia - RD Congo! Un fan a surprins totul
Ivana Knoll a pornit cu fanii croați spre stadion, iar o întrebare a „pornit-o”: „El înseamnă totul! Eu merg all-in!”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Ivana Knoll a pornit cu fanii croați spre stadion, iar o întrebare a „pornit-o”: „El înseamnă totul! Eu merg all-in!”
Iubita lui Haaland își amintește cum s-a îndrăgostit de atacantul care face senzație la Mondial: „Îl spionam prin gaura cheii!”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Iubita lui Haaland își amintește cum s-a îndrăgostit de atacantul care face senzație la Mondial: „Îl spionam prin gaura cheii!”
România va avea cel mai înalt pod suspendat din Europa, investiție de 24 de milioane de lei fără TVA - contract semnat
Profit.ro
România va avea cel mai înalt pod suspendat din Europa, investiție de 24 de milioane de lei fără TVA - contract semnat
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Jeremy Clarkson, legenda „Top Gear”, a dezvăluit că are cancer: „Dacă tratamentul merge, ne vedem în sezonul 6. Dacă nu, nu”

Fiica de 23 de ani a fostului internațional vrea să dea peste cap „Insula iubirii”


Comentarii (39)
utilizator șters
utilizator șters  •  05 Decembrie 2024, 19:50
Postat de valentindragobete pe 05 Decembrie 2024, 14:07

Mai bine bujetar inutil, ai dreptate !

Orice e preferabil unui fcsbist! :-)))

valentindragobete
valentindragobete  •  05 Decembrie 2024, 14:07
Postat de utilizator șters pe 05 Decembrie 2024, 11:29

Logic a fost să nu ajung fcsbist! :-)))

Mai bine bujetar inutil, ai dreptate !

utilizator șters
utilizator șters  •  05 Decembrie 2024, 11:29
Postat de valentindragobete pe 05 Decembrie 2024, 08:11

Logic era să nu fii chiar așa de prost, nu !?

Logic a fost să nu ajung fcsbist! :-)))

Vezi toate comentariile (39)
Comentează