Alte știri din fotbal
Nana Boateng, prezentat la Petrolul Ploiești! Urmează atacantul
0
Încurcată de Petrolul, Dinamo umblă la „pușculiță”: „Suntem în discuții pentru apărare, mijloc și atac”
0
Zeljko Kopic l-a scos din lot: 99% pleacă de la Dinamo!
1
Șeful VAR a fost „reactivat” pe post de secund! » A avut mai multe meciuri în țările arabe decât în Superligă
0
Știri din fotbal internațional
Cristiano Ronaldo, golul #961: cum a înscris astăzi, în campionat
0
Câți bani a obținut FCSB din participarea în grupa unică Europa League
2
Mărturia chirurgului care l-a operat pe unul dintre fanii lui PAOK rănit în accidentul din Timiș: „E un miracol că a supraviețuit, dar...”
0
Chivu face „hattrick-ul” la Inter » „Conduce cu claritate, entuziasm, determinare și arată perspicacitate tactică”
3
Lifestyle
Nu e glumă! Iubita numărului 9 ATP a câștigat mai mulți bani decât tenismenul la Australian Open
2
„Noua Diletta Leotta” » Tania a atras toate privirile cu o apariție îndrăzneață la TV: „Ești uimitoare!”
1
Simona Țăranu, pictorial în Caraibe: „Iubitul tău e cel mai norocos om de pe pământ” » Ce loc a evitat
12
Mauro Icardi continuă războiul cu Wanda Nara: „Este o mitomană! Mi-a furat 7 milioane de euro din conturi”
1
„Trebuia să îl fac pe soțul ei să o părăsească pentru a putea rămâne cu ...
Libertatea
Mobilizare pentru Autostrada Bucureștiului: circulăm la vară pe A0 între A2 ...
Adevărul
Locul unde „Pantera” Daniel Pancu este la loc de cinste, iar Mircea Lucescu ...
GSP SPECIAL
Ministrul de Externe maghiar, intervenție la două cluburi din Ungaria, ...
Libertatea
nasol
Focu' pe ei!
"Banii investitorilor particulari". Borcea, un exemplu. :))) Sa-ti spun ce inseamna 20 de milioane de euro de la UEFA? :) Pregatiti-va pentru ei.. an de an, cum va sta bine.
aia sa o iei tu ,ti-o lasam !:)
ca am dreptate, se vede clar, ca dupa revolutie, performantele cluburilor Dinamo si Steaua, la toate sporturile, au cam disparut (nu total, recunosc); de ex. baschetul, pe vremuri Steaua si Dinamo dominau campionatul, acum Dinamo e pe undeva la coada, Steaua nu e deloc:) la polo, de ani buni domina Oradea; la handbal, de asemenea, cele 2 cluburi sunt ca si inexistente ( Steaua chiar a desfiintat echipa, parca); la volei, de asemenea, domina provincia; la fotbal sa nu mai vorbim:) si da, aveti dreptate, Steaua si Dinamo reprezinta istorie, sunt de fapt, istorie:)
pai asa am si facut, de am gasit citatul ala:) si ne mai uitam daca vrei, jucatori emblematici ca si Rednic, Andone, Mateut, Klein, Camataru, Talnar, Multescu, etc. nu sunt produsele lui Dinamo ci au fost luati cu japca, dupa ce au devnit certitudini la echipele care i-au format( Corvinul, U Craiova, etc); repet, e usor, ca prin decizii ale unor politruci atotputernici, sa-ti faci echipa moca; pentru cei mai tineri, ca sa inteleaga cum statea treaba, pe vremurile alea erai obligat sa faci stagiul militar- la jandarmi, militie, trupe securitate sau armata- deci te luau cu forta, nu acceptai sa joci la ei, te trimiteau la unitati militare din cuca macaii, asa ca nu prea aveai de ales:)
Istoria e aia consemnata pe plan mondial. cauta si tu pe gugal Dinamo si ai sa vezi istoricul unui club cu adevarat mare. Apropo, n-ai sa vezi performante nationale fara sacrificii. Nu poti sa te bati cu uriasii decat daca din 22 de milioane de piticoti ies cativa Goliati .
as fi curios, de asemenea, cate din acele 1000 de medalii de aur pe care le detin au fost castigate pe drept si cate confiscate?:) stim cu totii ca militienii confiscau orice de la oricine:)
cume cu chestia aia cu minoritarii care se ambaleaza?:) ai cam muscat-o:)
Dinamovistii sunt ” mai minoritari” decat cferistii doar in mintea ta.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.