FOTBAL  »  Superliga  »  UTA - FCSB

Dinu Todoran, contrazis de un fotbalist implicat în UTA - FCSB: „Câteodată te simți umilit la schimbări”

UTA și FCSB au remizat, scor 1-1, în etapa cu numărul 3 a Ligii 1. Ioan Hora (32 de ani), fostul atacant al bucureștenilor, admite că jucătorii sunt afectați de modul în care Gigi Becali conduce echipa. +25   FOTO

Articol de GSP - Publicat luni, 02 august 2021 00:37 / Actualizat luni, 02 august 2021 01:09

Gigi Becali și-a făcut damblaua și în meciul cu UTA. A efectuat trei schimbări în prima repriză. Răzvan Oaidă, Iulian Cristea și Andrei Dumiter au părăsit terenul cu capetele plecate în minutul 34, dar antrenorul Dinu Todoran spune că nu poate fi vorba despre o umilință.

Ioan Hora, despre implicarea lui Gigi Becali la FCSB

Ioan Hora a evoluat la FCSB în 2019 și are altă părere. Spune că deciziile lui Gigi Becali lasă urme asupra moralului jucătorilor: „Știe toată lumea. Câteodată te simți umilit, dar până la urmă trebuie să fii puternic mental”.

E puțin frustrant, trebuie să vedem partea plină a paharului, am avut un joc consistent. Meritam cele 3 puncte, dar o echipă mare, cum este FCSB, te pedepsește. Publicul a avut un aport esențial în prestația noastră, fără fani probabil altul era rezultatul. Ne-a motivat pe toți, cred că avem un public minunat.
- Ioan Hora, despre meciul UTA - FCSB

FOTO Imagini spectaculoase de la UTA - FCSB

+21 FOTO

Dinu Todoran, luat tare la interviuri: „Nu ați obosit? Nu e nicio umilință”

UTA - FCSB. Comentatorul Emil Grădinescu a răbufnit în direct, după cele 3 schimbări ordonate de Becali în minutul 34!

Cum a fost păcălit Straton la golul de 1-0 din UTA - FCSB