Alte știri din fotbal
De la pungi în picioare și cașcaval pané la visul de a fi campion cu Rapid și a juca la Mondial: „Lumea spune «Uite-l și pe ăla! Stă cu cercei în urechi și îmi zice el mie»”
0
Cine a câștigat prima cursă directă dintre Gabi Tamaș și Adi Petre la Survivor 2026
0
Remarcatul lui Mihai Stoica în amicalul FCSB - Beșiktaș: „Excepțional”
0
Se naște o nouă forță în Moldova? Pe ce se bazează Petre Grigoraș în lupta pentru promovare
0
Știri din fotbal internațional
Am aflat a doua semifinalistă la Cupa Africii pe Națiuni » Superliga a rămas fără reprezentant în competiție
0
De necrezut! PSG vrea să îi ofere un salariu aproape dublu lui Ousmane Dembele, însă acesta refuză
0
După nici două luni, dublul campion al României este din nou liber de contract
0
Fundașul central Grigore Turda schimbă echipa
0
Lifestyle
Fostul fotbalist legitimat la FCSB se iubește cu Elena, solista trupei Mandinga » Primele imagini împreună
2
„Coach Prime” a făcut publică relația cu actrița mai tânără cu 21 de ani
0
Cum arată fosta soție a lui Walter Zenga la 44 de ani » Apariție spectaculoasă la început de an
7
Moștenitoarea imperiului Lamborghini a provocat controverse în Italia: „Ce faci, le dai peste nas?”
1
1.864.000 de euro sunt ceruți de la 8 români, care au fost prinși în țară ...
Libertatea
Jafuri în serie cu un Porsche: un român este acuzat că a jefuit 10 ...
Adevărul
Povești incredibile de la Brașov: „Am zbughit-o cu Lăcătuș. Ne atacau cu ...
GSP SPECIAL
Cât cheltuie România pentru mâncarea și confortul deținuților. Piepteni de ...
Libertatea
Interpretarea ta pentru ”le-a inventat” care e?
Ba, Stefanescu a plecat de la Steua la Craiova, adic fix pe dos. Negrila nu a jucat niciodata la Steaua. Lung si Ungureanu AU DORIT sa vina la Steaua. Verifica si tu ce au declarat respectivii. In rest mai trei pe la scoala "l-au salvat". Cum l-a "surescitat" taica? Tu ai proprietatea termenilor? Cu siguranta, nu!
Deci dupa mintea ta de lefter cine critica pe unul e fan adversar. Ba leftere toate institutiile statului roman comunist au executat ordinele criminale ale partidului comunist pentru ca sefii acelor institutii toate dar toate toate erau pusi acolo pentru ca erau fideli regimului. Disidentii erau in lagare de exterminare prin munca fortata, in gropi comune, in strainatate cumparati de rude, sau prizonieri in "libertate" in supraveghere continua si marginalizare. Dar peste toate aceste institutii era cineva mai presus si anume cainii de paza a lui Dej si Ceausescu securitatea si militia, ... cainii rosii (ce nume potrivit pentru dinamovisti).
Mesterica moderatorule scriu de pomana?
Am tot spus aici ca ceea ce ma face sa scriu este ura care va mana pe unii impotriva altora. Este distractiv cum va dati la ... unii altora, pasand vina raului pe celalat. Toate institutiile statului roman prin conducatorii selectionati dupa dosarele intocmite de securitate au participat timp de 45 de ani la dezastrul tarii si la crimele comise de comunisti. Statul roman comunist n-a avut disidenti decat in inchisori sau marginalizati in sectorul lor de activitate. Asta este principiul de functionare al unui sistem dictatorial: eliminarea din functiile de decizie a elementelor care nu sunt fidele regimului.
Nu am vazut sa zica ca le-a infiintat lucescu. Si ce ai zis tu e tot interpretarea ta, asa ca lasa figurile. Sau nu intelegi diferenta dintre a infiinta si a inventa, care poate avea mai multe sensuri?
Un securist.......
Și cam de ce ar fi pentru mine ...? Ceri o audiență sau care-i legătura dintre mine și ce scrii tu aici?
Nețoiu, adică un oltean, da?
Vreau să spun exact ce am spus, că Sdrobiș bate câmpii atunci când spune că Lucescu a inventat Victoria și Moreni. Atenție, am zis Lucescu, nu Dinamo. Restul e interpretarea ta și te privește.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.