FOTBAL  »  Superliga  »  ASTRA - DINAMO 6-1

Ionel Dănciulescu se consideră singurul vinovat pentru umilinţa de la Giurgiu: "Am fost depăşiţi la toate capitolele"

Articol de GSP - Publicat sambata, 06 decembrie 2014 00:00 / Actualizat sambata, 06 decembrie 2014 22:51

Ionel Dănciulescu, antrenorul lui Dinamo, a comentat înfrîngerea usturătoare a echipei sale împotriva Astrei, scor 6-1, şi recunoaşte că giurgiuvenii au fost peste "cîini" la toate capitolele.

"E clar, am fost depăşiţi la toate capitolele. E numai vina mea, pentru că eu am fost aproape de echipă, eu am pregătit echipa. Nu mai avem nimic de spus, trebuie să ne pregătim pentru meciul de sîmbătă din Cupa Ligii. Trebuie să trecem peste această umilinţă.

S-a întîmplat, asta este. Putea să fie şi în altă zi. Din păcate, maniera în care am pierdut această partidă este mai dureroasă. Cer scuze în faţa suporterilor. Am mai trăit înfrîngeri d-astea", a spus Dănciulescu la Look tv.

Citește și:
Cum arată „16-imile” de la Campionatul Mondial » Norocoasa Argentina + Se conturează un mare șoc în „optimi”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Cum arată „16-imile” de la Campionatul Mondial » Norocoasa Argentina + Se conturează un mare șoc în „optimi”
Ivana Knoll a remarcat un singur fotbalist de la Cupa Mondială: „Îmi place cu adevărat de el”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Ivana Knoll a remarcat un singur fotbalist de la Cupa Mondială: „Îmi place cu adevărat de el”
Transfer-surpriză: Alexi Pitu a semnat în Superliga și va juca în alb-roșu!
Superliga
Transfer-surpriză: Alexi Pitu a semnat în Superliga și va juca în alb-roșu!
Pierdere uriașă: U Cluj rămâne fără Jovo Lukic! Câți bani aduce bosniacul în Superliga
Superliga
Pierdere uriașă: U Cluj rămâne fără Jovo Lukic! Câți bani aduce bosniacul în Superliga
FOTO Alertă alimentară în România: Croissant cu Nutella de la Lidl, Kaufland și Metro, retras de pe piață
Profit.ro
FOTO Alertă alimentară în România: Croissant cu Nutella de la Lidl, Kaufland și Metro, retras de pe piață
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Cristiano Ronaldo tocmai a stabilit recordul pe care Messi nu i-l poate lua » Cel puțin nu în 2026!

Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!


Comentarii (40)
neuer1606
neuer1606  •  07 Decembrie 2014, 14:52

GUNOAIE DE JUCATORI!!!

backinbusinessagain
backinbusinessagain  •  07 Decembrie 2014, 10:57
Postat de unico_biancorossi pe 07 Decembrie 2014, 02:36

interesant e alt fenomen : par extrem de frustrati, desi aici nu e vorba de echipa lor..)) asta e ilar, cu atat mai mult cu cat le merge si lor bine de 2-3 ani (asta dupa ce au stat dupa garduri vreo 8 ani)..)) dracu ii mai intelege ?..)) faptul ca dinamo le este superioara in lupta dreapta de la infiintare si pana acum cred ca ii scoate din minti..)) altfel nu le inteleg frustrarile, mai ales ca acum le merge bine..)) ok, ok... da, domnilor, inca este 45-40. )) mai avem doar 5 in fata, am avut si 15 si eu cred ca refacem diferenta, pentru ca suntem singurii care stim sa avem grija de turma !..)) multumim pentru recunostinta !.>))

"" faptul ca dinamo le este superioara in lupta dreapta de la infiintare si pana acum cred ca ii scoate din minti..)) "" ???? lupta dreapta ? :))))))) deci cand bateti voi e lupta dreapta iar cand pierdeti ba nu aveti echipa ba nu aveti chef ba protestati ba e batman de vina ba superman ba spiderman ?? :)))))))))))))))))))))))) esti mai penibil ca ultimul penibil de pe pamantul asta, auzi la el " superiori in lupta dreapta " :))))))))))))))))))))

backinbusinessagain
backinbusinessagain  •  07 Decembrie 2014, 10:56

"" faptul ca dinamo le este superioara in lupta dreapta de la infiintare si pana acum cred ca ii scoate din minti..)) "" ???? lupta dreapta ? :))))))) deci cand bateti voi e lupta dreapta iar cand pierdeti ba nu aveti echipa ba nu aveti chef ba protestati ba e batman de vina ba superman ba spiderman ?? :)))))))))))))))))))))))) esti mai penibil ca ultimul penibil de pe pamantul asta, auzi la el " superiori in lupta dreapta " :))))))))))))))))))))

Vezi toate comentariile (40)
Comentează