FOTBAL  »  Superliga  »  VOLUNTARI - FARUL 4-2

Ionuț Larie a recunoscut la finalul meciului cu Voluntari: „Am fost zero, ne-a lipsit Hagi”

Ionuț Larie
Ionuț Larie

Articol de - Publicat sambata, 25 noiembrie 2023 19:59 / Actualizat sambata, 25 noiembrie 2023 21:43

FC Voluntari s-a impus în fața Farului, scor 4-2, în runda cu numărul 17 din Superliga.

Rivaldinho a reușit o „dublă” în repriza secundă, dar nu a fost suficient pentru a culege măcar un punct cu Voluntari, după ce ilfovenii au condus cu 3-0 la pauză.

ITIA, agenția care a suspendat-o pe Halep, nu rămâne datoare în conflictul cu Djokovic » Comunicatul emis astăzi
ANTIDOPING

Ionuț Larie: „Am fost zero, ne-a lipsit Hagi”

Ionuț Larie, căpitanul Farului, a declarat la finalul partidei că absența lui Gică Hagi de pe bancă a fost un factor decisiv: „Defensiv am fost zero, aici s-a făcut diferența. Ne-am trezit cam târziu, ar fi trebuit să jucăm așa de la început, cum am făcut-o în a doua repriză. Din păcate, în prima am fost total depășiți.

Ne-a lipsit Hagi de pe bancă, trebuie să învățăm să ne descurcăm și fără el, dar azi am văzut că nu putem. Este cel mai greu moment din ultimii 3 ani de zile, anul acesta ne simțim cel mai greu. Etapele trec, dar noi nu reușim să acumulăm puncte. Trebuie să ne trezim și la următorul meci să strângem puncte”.