FOTBAL  »  Superliga  »  CSU CRAIOVA - DINAMO

VIDEO Ivaylo Petev, după debutul cu victorie în fața lui Dinamo: „Nu sunt mulțumit în totalitate”

Articol de , - Publicat duminica, 12 noiembrie 2023 18:59 / Actualizat duminica, 12 noiembrie 2023 20:45

Ivaylo Petev, antrenorul Universtății Craiova, a analizat victoria cu Dinamo, scor 1-0, la debutul pe banca oltenilor.

Bulgarul a fost mulțumit de prima jumătate de oră, când echipa lui a dominat categoric partida. Ulterior, Dinamo a mai echilibrat jocul, spre nemulțumirea lui Petev.

Ivaylo Petev, pe modul silențios la debutul său în România: 8 idei despre antrenorul bulgar la prima sa experiență în Liga 1
CSU CRAIOVA - DINAMO 1-0

VIDEO. Ivaylo Petev, după Craiova - Dinamo 1-0: „Am pierdut prea ușor mingea”

„Vreau să îmi felicit jucătorii, au luptat până la final. Le mulțumesc și fanilor, care au fost alături de nioi. Primele 30 de minute au fost foate bune, am marcat și am avut două mari ocazii. Au fost și lucruri de care nu sunt mulțumti. Am pierdut prea ușor mingea când nu am fost presați.

Dar cel mai important era să obținem cele 3 puncte, iar pentru noi e bine că le-am obținut. Am spus de la început că nu o să fie ușor. Repriza a doua nu a fost foarte bună, dar și jucătorii sunt oameni. Cele 3 puncte erau cele mai importante, sperăm să jucăm mai bine în viitor.

Am avut emoții pentru debut. Nu sunt de piatră. Pauza este ideală păentru noi. Sunt 5-6 jucători care pleacă, unii la tineret, alții la alte naționale. Noi trebuie însă să ne antrenăm și să ne îmbunătățim. Mihai Rotaru a venit și ne-a felicitat după meci”, a declarat Petev, la conferința de la finalul meciului.