FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO - FARUL

VIDEO + FOTO L-a exasperat pe Hagi » Golgeterul Ligii 1 a irosit două ocazii neverosimile în meciul cu Dinamo

Jefte Betancor (28 de ani), golgeterul formației pregătite de Gică Hagi, a irosit două ocazii din poziții ideale în prima repriză a meciului Dinamo - Farul. / FOTO: Captură @Telekom Sport 1

Articol de GSP - Publicat luni, 20 decembrie 2021 21:56 / Actualizat luni, 20 decembrie 2021 21:56

Jefte Betancor (28 de ani), golgeterul formației pregătite de Gică Hagi (56 de ani), a irosit două ocazii din poziții ideale în prima repriză a meciului Dinamo - Farul.

Rednic anunță două pierderi de ultimă oră: „Au plecat acasă” » Un titular s-a „rupt” la încălzire!
Dinamo - Farul

Prima șansă ratată de Jefte a venit în minutul 22. A combinat rapid cu Grameni, l-a driblat din corp pe Răzvan Popa și a rămas singur cu portarul Mihai Eșanu, la 7 metri, poziție centrală. A căutat să plaseze mingea perfect, dar a lovit bara laterală.

Jefte Betancor, ratări imense în Dinamo - Farul

În minutul 26, Betancor a recidivat. A primit o pasă perfectă de la George Ganea, între fundașii centrali dinamoviști. Preluare a fost foarte bună, pe poziție viitoare, și l-a adus din nou în fața lui Eșanu. Vârful spaniol a reluat inexplicabil de slab, cu piciorul stâng, de la 10 metri, direct în portar.

Jefte șutează în Eșanu dintr-o poziție ideală / FOTO: Captură @Digi Sport 1

Jefte și-a luat revanța în partea secundă. A înscris în minutul 53, apoi a pasat la reușita lui George Ganea, din minutul 36.

Jefte Betancor, în criză de formă

Jefte a avut un start fulminant de sezon, dar s-a stins pe parcurs. Golul de astăzi este doar al doilea din ultimele 9 apariții, dar este în continuare golgeterul Ligii 1. Are acum 11 reușite, una mai mult decât Andrei Ivan.