FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - U CLUJ

VIDEO CU FAZA Gol bizar marcat de Joyskim Dawa în FCSB - U Cluj » Camerunezul a deschis scorul la finalul unei faze încâlcite

Fundașul central al celor de la FCSB, Joyskim Dawa (27 de ani), a deschis scorul în minutul 8 al meciului vicecampioanei contra Universității Cluj în urma unei faze încâlcite. +28   FOTO

Articol de - Publicat luni, 02 octombrie 2023 21:30 / Actualizat luni, 02 octombrie 2023 21:52

Cum l-a întâmpinat Peluza Nord pe Chipciu, după răbufnirea fotbalistului la adresa CSA Steaua: GSP a surprins întreaga scenă
FCSB - UNIVERSITATEA CLUJ

VIDEO. Joyskim Dawa a deschis golul în FCSB - U Cluj la capătul unei faze bizare

Florinel Coman a centrat din lovitură de la colțul terenului. iar Andrei Gorcea (22 de ani), portarul Universității Cluj, a boxat balonul.

Mingea a căzut după aceea pe bara transversală, l-a lovit pe Siyabonga Ngezana, stoperul sud-african al vicecampioanei României, în umărul stâng, iar Joyskim Dawa, aflat în apropiere, a trimis balonul în plasa porții, cu capul.

Imediat după aceea, Andrei Gorcea, goalkeeper-ul „studenților”, i-a cerut arbitrului partidei, Ionuț Coza, să fluiere fault în atac. „Centralul” a rămas însă ferm pe poziții iar tabela a fost „mutată” în favoarea celor de la FCSB.

Este primul gol marcat de Joyskim Dawa în această stagiune, în 13 partide disputate în tricoul celor de la FCSB, în toate competițiile.

Dan Nistor avea să egaleze situația de pe tabela de marcaj 18 minute mai târziu, cu un șut plasat, din interiorul careului.

+24 FOTO

Leo Grozavu trage un semnal de alarmă după egalul din Copou: „Suntem săraci și nu avem cum să facem fotbal de calitate”

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Rivalul lui David Popovici a părăsit Satul Olimpic și îi dă dreptate sportivului român » Prim mic iureș la Paris: „Trebuia să facem ceva!”
Jocurile Olimpice
Mourinho a făcut cea mai scumpă achiziție din istoria fotbalului turc! Primul român în top e pe locul 52
Scandal în Ghencea, după golul de 0-2 din FCSB - Oțelul: „De la Steaua să plecați!”

„99% dintre sprinterii olimpici sunt dopați” » Un fost nume mare, trecut prin experiențe grele în închisoare, face declarații care zguduie Jocurile Olimpice

Singurul antrenor care a adus o medalie olimpică înotului masculin românesc despre David Popovici: „Un adevărat fenomen, alții cedează la primul obstacol” + Marea întrebare: „Au o secretomanie ca la ambasadă”