Alte știri din fotbal
Alertă la FRF, după dezvăluirile Gazetei! Sesizare de urgență în scandalul momentului » Președintele riscă doi ani de suspendare!
0
Două achiziții tari la Sepsi! Dioszegi nu mai vrea să retrogradeze
1
Mutare oficializată: Corvinul a transferat de la vicecampioana U Cluj
0
Nuno Campos a ajuns în România » Cine l-a însoțit pe noul antrenor de la Dinamo
1
Știri din fotbal internațional
Contract „pe viață” pentru starul lui Chivu! » Salariu de vedetă, la nivelul lui Nicolo Barella și Hakan Calhanoglu
0
Interzise la Mondialul 2026! Ce problemă are FIFA cu tricourile haitienilor
0
FRF a finalizat candidatura pentru finala Europa League: când vine decizia
0
„Sunt parte din aventura 2026” » S-a ales praful de visul lui Theo Corbeanu, talentul care a refuzat naționala României: de ce n-a prins Mondialul
0
Lifestyle
Tacos, condimente și... „grăsuțe” umplute cu șorici crocant » „Street food” altfel în Ciudad de Mexico
5
Noua Dacia Striker, surprinsă în premieră pe străzile din București » Reacțiile sunt împărțite
4
Au ales cele mai sexy 11 partenere de fotbaliști care vor merge în America
2
Ce poți face în Mexic cu „incredibila” sumă de 1,3 lei? » Surpriză totală la aterizare, după ce am călătorit în avion cu naționala Tunisiei!
11
Alexia, eleva din Cluj care voia să studieze la Viena, iar pentru asta a ...
Libertatea
Controversele din jurul noii grile de salarizare reapar în spațiul public. ...
Adevărul
Avem LISTA COMPLETĂ de premieri olimpice, ținută doi ani la secret de COSR ...
GSP SPECIAL
Statul român a „sechestrat birocratic” banii pomicultorilor. Cum i-a lăsat ...
Libertatea
Corect..
fcu nu a intrat tot "pe usa din dos" direct in liga a doua?
Nu stiu in ce lume traiti, dar mai aruncati un ochi si pe lumea reala ca prea va tine mititelu in bula lui, aveti o lume imaginara, dar vezi ce se intampla si cu Rapidul in perioada asta, vezi ce a da FIFA in 2019, poate intelegi ceva... "Solutia la care a ajuns FIFA, impreuna cu FIFPRO, a fost inventarea unui nou concept: succesiunea sportiva. Aceasta nu este un termen legal, NU IMPLICA O RECUNOASTERE, nici macar statutara, ci doar o constatare in cadrul unor proceduri strict disciplinare. Astfel, succesiunea sportiva poate crea CONFUZIE, deoarece denumirea corecta ar fi trebuit sa fie ceva de genul stare aparenta de succesiune sportiva. Aceasta stare de fapt, nu de drept, este determinata, in mod subiectiv, in baza unor criterii stabilite prin regulamentele FIFA. Practic, FIFA si-a simplificat viata, incepand cu anul 2019, printr-un dictat: "Daca te folosesti de elemente de identitate ale unui club (nu conteaza daca o faci legal, nelegal sau ilegal) care are obligatii neachitate fata de fosti jucatori, atunci respectivele datorii cad in sarcina ta. Daca nu le achiti vei fi sanctionat disciplinar (interdictia la transferuri) si pecuniar (amenda)."
Tu tot nu esti capabil sa intelegi ce au zis oamenii aia de la FIFA? :)))))))
Nu il judec asa, pleaca pe spicuit; de exemplu daca o tipa zice "fanu e cel mai tare amant din Craiova doar daca il compari cu el insusi" -e, in fond , o insulta; dar daca ma opresc doar la " fanu este cel mai tare amant din Craiova" e cea mai mare lauda. La fel si aici; daca citeste deciziile la rand, FIFA spune"in cazul acesta poate atesta continuitatea clubului si sa il oblige sa-si plateasca datoria" . Gavi are un sambure de adevar dar nu pe cel absolut pe care il invoca. Daca ,de exemplu , Misic asta réclama CSU in loc de FCU sa-i dea banii ce-i avea de luat de la Mititelu, ar fi trebuit sa plateasca CSU sau sa renunte la prétentia de U Craiova; astia justifica continuitatea asa: ce zice FRF ? Zice "poate"-nu sunt afoni sa zica "sigur e" sau nu e cat timp se judeca; apoi :isi asuma identitatea echipa reclamata?Daca zici "nu" cum a zis Rapid, se trece mai départe; daca zici "da" oricum se argumenteaza;exista o echipa de fotbal acolo? se cheama U Craiova? E in orasul Craiova?joaca pe stadionul local? Are fani ce o numesc asa?Are fosti angajati ai clubului, patron, etc(la noi ar fi Bon, el imi vine in cap). Atunci sunt datoriile lor, sa plateasca. Nu zic ei ca e sau nu FCU in dauna CSU, nici invers, pentru ca nu asta e obiectul judecatii. E datorie de platit, acceptata de cel reclamat, acoperita cu argumenté pentru a nu fi atacata vreodata ça arbitrara, necontestata de nimeni. Daca datoria era respinsa as
Voi cati ati fost la meciul direct?
Nu exista varianta fuziunii, oricum nu avem ce lua de la echipa familiei, poate doar autocarul ala de 500 de mii. Cat despre Universitatea Craiova, echipa asta nu e a unui om, echipa asta apartine Clubului Sportiv Universitatea (coincidenta sau nu, tot CSU), condus de Pavel Badea (fosy jucator al Stiintei).
Una din ele poate si trebuie sa fie continuatoarea, una din cele doua echipe va prelua marca si palmaresul si va duce povestea mai departe, asa putem spune si de Rapid, Petrolul, U Cluj, UTA Arad, Farul si Steaua ca nu mai exista? NU, pentru ca au echipe care "mostenesc" marca si palmaresul.
Vezi că ești în eroare.Rotaru îl șantaja pe Mititelu.I-a propus că în schimbul unui teren sa ii rezolve problemele legate de puz și să îi cedeze CSU.Altul in locul lui era direct la facultate.Dar într-o țară în care șpaga ajunge până la miniștrii,o tara in care cel cu care faci afaceri urmează să îți judece cauza ....ce așteptări sa ai?
"Așa fiind, Înalta Curte prin considerentele anterior expuse face o legătură între marcă și rezultatele remarcabile obținute, deci palmares." Cum spunea si mititelu acum cativa ani: "Marca si palmaresul sunt doua treburi indivizibile, unde e una, este si cealalta", asta normal inainte sa piarda marca in instanta. Stapanul vostru a zis-o cu gura lui, ce faceti? Iesiti din cuvantul lui? Pentru cei care nu stiu sensul cuvantului "indivizibil": indivizibil, indivizibilăadjectiv 1. Care nu este divizibil, care nu poate fi divizat, împărțit; de neîmpărțit. sinonime: nedespărțit nedivizibil antonime: divizibil
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.