FOTBAL  »  Superliga  »  PETROLUL - CFR 1-2

Kader Keita e fascinat de Adrian Mutu: „Mă motivează să îl am antrenor”

CFR Cluj s-a impus dramatic pe terenul Petrolului, 2-1, la capătul uneia dintre cele mai intrigante partide ale sezonului. Mijlocașul Kader Keita a declarat că este fericit că are ocazia să lucreze cu Adrian Mutu. +47   FOTO

Articol de - Publicat sambata, 03 februarie 2024 19:00 / Actualizat duminica, 04 februarie 2024 01:54

Ciprian Deac a adus golul victoriei în prelungiri, într-un final în care „găzarii” au trecut de la extaz la agonie în doar câteva minute.

MM Stoica i-a răspuns lui Săpunaru, după răbufnirea căpitanului rapidist: „Pe mine nu mă veți auzi că voi spune asta”
FCSB

Petrolul ocupă acum locul 9, cu 31 de puncte, în timp ce ardelenii se clasează pe 2, cu 42 de puncte.

După meci, Kader Keita, care a marcat pentru 1-1 cu un șut superb, a declarat că este foarte fericit să fie jucătorul CFR-ului și să lucreze cu Adrian Mutu, de la care spune că are doar de învățat.

Kader Keita, după ce a marcat un gol superb în meciul Petrolul - CFR: „Cred că a fost cel mai frumos din cariera mea”

Cred că a fost cel  mai frumos gol din cariera mea. Sunt foarte bucuros că am reușit acest gol. Din când în când mai trag la poartă. Când am culoar, încerc șutul și uneori reușesc să înscriu. Sunt foarte fericit. Toți colegii m-au felicitat, ne bucurăm pentru puncte. Sper să mai înscriu astfel de goluri.

Am auzit numai lucruri bune despre CFR. Sunt foarte fericit să fiu aici, avem o echipă bună. Liga din România este una bună, chiar sunt surprins de nivel.

Mă motivează să îl am antrenor pe Adrian Mutu, a fost un fotbalist foarte mare, a jucat la Juventus, la Chelsea. Trebuie să ascultăm ce ne zice și vom avea rezultate.

Trebuie să credem, avem șansa noastră. Trebuie să continuăm tot așa, să luăm puncte, iar în play-off vom avea șansa noastră”, a spus Kader Keita, pentru Prima Sport.

VIDEO PETROLUL - CFR CLUJ. Atmosferă frumoasă la revenirea lui Mutu la Ploiești

Petrolul - CFR / FOTO: Ionuț Iordache
+43 FOTO

Fanii lui Tottenham au răbufnit: „Schimbările au fost un dezastru” + „Drăgușin a jucat hochei”
TOTTENHAM
Son, erou la Cupa Asiei » Schemă genială la golul din prelungiri care a dus Coreea de Sud în semifinale, după un duel-șoc
CUPA ASIEI

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”