FOTBAL  »  Superliga  »  STEAUA

Laurenţiu Reghecampf, "taxat" şi ironizat de un fost jucător al Stelei: "Cel mai bun prieten al lui era Sabin Ilie, formau trupa de şoc"

Sabin Ilie
Sabin Ilie

Articol de GSP - Publicat vineri, 21 martie 2014 00:00 / Actualizat vineri, 21 martie 2014 16:12

Laurenţiu Reghecampf nu cedează în conflictul cu Victor Piţurcă.

"Va continua pentru că eu o să-i răspund de fiecare dată cînd voi fi atacat", a anunţat antrenorul Stelei. Reghecampf e "taxat" pentru această atitudine de Valeriu Răchită, fostul jucător al roş-albaştrilor, care-l "înţeapă" pe Reghe povestind despre "frăţia" cu Sabin Ilie: "erau cei mai buni prieteni".

“Dacă aş fi fost în locul lui Reghe, nu cu un titlu cîştigat, ci cu 17 campionate, nu aş putea să jignesc un fost antrenor al meu, care la un moment dat m-a luat la echipă. Ca un antrenor de club să îşi permite să comenteze selecţia, numai la noi se poate întîmpla.

Reghe, cînd îmi era coechipier, cel mai bun prieten al lui era Sabin Ilie, erau trupa de şoc. Acum este pe val, dar în viaţă ar trebui lăsat loc şi de bună ziua. Selecţionerul nu a început această dispută şi nici el nu trebuia să ridice piatra“, a declarat Răchită la Sport Total fm.

Laurenţiu Reghecampf nu cedează în conflictul cu Victor Piţurcă.

"Va continua pentru că eu o să-i răspund de fiecare dată cînd voi fi atacat", a anunţat antrenorul Stelei. Reghecampf e "taxat" pentru această atitudine de Valeriu Răchită, fostul jucător al roş-albaştrilor, care-l "înţeapă" pe Reghe povestind despre "frăţia" cu Sabin Ilie: "erau cei mai buni prieteni".

“Dacă aş fi fost în locul lui Reghe, nu cu un titlu cîştigat, ci cu 17 campionate, nu aş putea să jignesc un fost antrenor al meu, care la un moment dat m-a luat la echipă. Ca un antrenor de club să îşi permite să comenteze selecţia, numai la noi se poate întîmpla.

Reghe, cînd îmi era coechipier, cel mai bun prieten al lui era Sabin Ilie, erau trupa de şoc. Acum este pe val, dar în viaţă ar trebui lăsat loc şi de bună ziua. Selecţionerul nu a început această dispută şi nici el nu trebuia să ridice piatra“, a declarat Răchită la Sport Total fm.

Laurenţiu Reghecampf şi Sabin Ilie au fost colegi la Steaua în sezonul 1996-1997.

 

Citește și:
Jucătorul din naționala României căută echipă, dar acum se relaxează cu logodnica în Capri: „Undeva între mare și visele mele”
Stranieri
Jucătorul din naționala României căută echipă, dar acum se relaxează cu logodnica în Capri: „Undeva între mare și visele mele”
După transferul picat la FCSB, internaționalul român se pregătește de o nouă aventură: „Avem oferte și din România”
Liga 2
După transferul picat la FCSB, internaționalul român se pregătește de o nouă aventură: „Avem oferte și din România”
Ronaldo i-a „tăiat-o” reporterului când a fost întrebat de Messi
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Ronaldo i-a „tăiat-o” reporterului când a fost întrebat de Messi
Cum arată tabloul Campionatului Mondial după etapa 2 a grupelor: Portugalia - Spania și Germania - Franța?!
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Cum arată tabloul Campionatului Mondial după etapa 2 a grupelor: Portugalia - Spania și Germania - Franța?!
Schimbare la buletinul electronic după zeci de reclamații
Profit.ro
Schimbare la buletinul electronic după zeci de reclamații
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Cristiano Ronaldo tocmai a stabilit recordul pe care Messi nu i-l poate lua » Cel puțin nu în 2026!

Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!


Comentarii (41)
baddog26
baddog26  •  22 Martie 2014, 11:31
Postat de fancraiova pe 22 Martie 2014, 10:10

din pacate steaua va continua sirul de infrangeri in CL an de an si asa va ajunge la o cifra impresionanta de ani si ani fara victorie in grupele CL dar pt voi conteaza ca joaca in CL restu e vrajeala si asta din cauza celor ce conduc fotbalul si celor care fac fel si fel de aranjamente steaua in campionat este zmeuin CL mielusel de pasti

Bre asta fancraiova, pai voi ce ati vrea ca Steaua sa castige CL?Chiar nu iteleg de ce va daore pe voi atat de mult de realizarile Stelei in Cl.Bai nene echipe precum, Juventus, MArseile sau Napoli care au investit sute de mil in transferuri nu au reusit sa treaca de faza grupelor.Asa ca eu sunt destul de multumit cu ce a realizat Steaua in sezonul acesta de Cl.A facut 3 egaluri din care 2 in mod normal trebuia sa le castige.Ca si joc doar in meciul cu Chelsea a jucat execrabil in rest s-a prezentat onorabil pentruu ceea ce se investeste in fotbalul nostru.

fancraiova
fancraiova  •  22 Martie 2014, 10:10
Postat de doru5 pe 21 Martie 2014, 21:03

Importanta e ca Steaua e din nou campioana!!!! Restul sunt detalii.... Astra-Oteleul 1-1 !!!! Gata vrajeala!

din pacate steaua va continua sirul de infrangeri in CL an de an si asa va ajunge la o cifra impresionanta de ani si ani fara victorie in grupele CL dar pt voi conteaza ca joaca in CL restu e vrajeala si asta din cauza celor ce conduc fotbalul si celor care fac fel si fel de aranjamente steaua in campionat este zmeuin CL mielusel de pasti

dinualex1976
dinualex1976  •  22 Martie 2014, 09:12
Postat de redbluewar pe 21 Martie 2014, 20:45

Doamne ce im place cand mor toti ofticosii de grija Stelei si a lui Reghe :)) Ofticosilor :))) Reghe are rezultate, barbugiul doar figuri in cap. Sa ne lase...

Poti sa enumeri "rezultatele" lui reche?

Vezi toate comentariile (41)
Comentează
Close