FOTBAL  »  Superliga  »  UTA - POLI IAȘI 1-0

Leo Grozavu a găsit vinovatul pentru eșecul de la Arad: „Asta e România! Ce să facem?”

Leo Grozavu (55 de ani), antrenorul lui Poli Iași, și-a îndreptat atenția către „centralul” Florin Andrei (37 de ani) după eșecul 0-1 cu UTA.

Articol de - Publicat vineri, 04 august 2023 21:06 / Actualizat vineri, 04 august 2023 21:06

Leo Grozavu și-a atenționat elevii cu privire la starturile proaste de meci. În deplasarea de la Arad, diferența a fost făcută de golul marcat de Fabry în minutul 8.

Dan Udrea și Radu Naum, dezbatere pe GSP.RO: Avem ce sărbători după ce Farul, FCSB și Sepsi s-au calificat în turul III din ECL?
DEZBATERE

Leo Grozavu, după UTA - Poli Iași 1-0

„Fotbalul e pe goluri. Pragmatismul a învins astăzi, știam la ce să ne așteptăm. În primele 10 minute s-a scris istoria partidei, am primit un gol foarte ușor. Mergem înainte, asta este.

În prima repriză a fost un fault foarte clar la marginea careului, nu mai ai ce avantaj să dai acolo. Mai bun avantaj decât o lovitură liberă de la 20 de metri nu există.

Trebuie să învățăm de la fiecare meci, încercăm să ne omogenizăm, avem jucători neobișnuiți cu ritmul jocurilor și al antrenamentelor. Vine un program greu, cu 3 formații din zona play-off-ului. Va trebui să dăm maxim.

Exagerate unele cartonașe galbene, nu sunt arbitru, e doar punctul meu de vedere. Nu vreau să comentez mai mult! Au fost dictate în situații care nu necesită, întrerupem jocul prea des la centrul terenului.

Ăsta e fotbalul din România! Ce să facem?”, a declarat Leo Grozavu la Orange Sport.

Nici Ivan, nici Mitriță » Titularul Craiovei care a cucerit o legendă a clubului: „Foarte talentat, a ajuns la maturitate”