Alte știri din fotbal
Ghinion pentru FCSB! » Omul de bază s-a accidentat și nu joacă la Botoșani
0
Rapidiștii se revoltă: „Este incredibil! Așa suntem tratați”
0
Momente delicate în direct » Victor Angelescu, întrebat frontal: „De ce Bilașco și nu Săpunaru director sportiv?”. Fostul căpitan rapidist aștepta răspunsul în studio
0
Daniel Oprița, despre victoria cu Chindia și anunțul ministrului Apărării: „Sunt vești bune, dar nu mă entuziasmez”
0
Știri din fotbal internațional
Cassano dă de pământ cu jucătorii italieni: „Sunt groaznici! Spunem asta sau nu după 15 ani?!”
0
Kylian Mbappe face dezvăluiri șocante: „Am vrut să renunț, m-au făcut maimuță!”
0
Au folosit curele, torțe și pumni » Haos în interiorul arenei
2
Thibaut Courtois a devenit investitor într-un sport total neașteptat » Urmează primul campionat din istorie
0
Lifestyle
Un studiu îmbucurător: obiceiul simplu prin care se reduce riscul de demență sau Alzheimer
0
Cea mai frumoasă fană a lui Inter: „Când am ajuns în Italia, prietenii mi-au spus: trebuie să alegi între cele două”
5
Rivalul chinezesc pentru Tesla, surprins pe străzile din Europa! Peste 100.000 de rezervări în doar două săptămâni de la lansare
8
La 15 ani după dezastru, face scufundări an de an ca să își găsească soția! „I-am recuperat telefonul, am văzut ultimul SMS pe care voia să-l scrie”
10
Cristian Anton a fost arestat preventiv. DNA a găsit peste 500.000 de euro, ...
Libertatea
Cutremur la Pentagon în plin război cu Iranul: șeful Armatei SUA, forțat de ...
Adevărul
Sub stăpânirea lui Ridzi: Jiul Petroșani, „vaca de muls”, între blaturi la ...
GSP SPECIAL
„Cozile de topor” ale Rusiei din Biserica Ortodoxă Română. Cum pătrund ...
Libertatea
Solutia este simpla. Trebuie modificata regula in asa fel incat o echipa sa fie obligata DOAR sa aiba printre titulari un jucator U21. In felul acesta se evita situatiile hilare (mai ai 1 schimbare si tb sa inlocuiesti portarul, dar rezerva are peste 21 de ani). Si nu cred ca vor fi cluburi care isi vor permite sa piarda o schimbare la fiecare meci, incat sa schimbe dupa 10 minute "juniorul"
interesant este ca nu romanii contesta regula ci becali si prunea !
Daca toate echipele din liga I ar avea la fel de multi straini ca "FCSB" in lot/primul 11 regula lui Burleanu nu ar fi necesara.
Lăsați vrăjeala asta..e numai mâna la becali aici..e o regulă bună asta cu copiii sub 21 de ani
Aici se vede rezistenta la schimbare! Cum poate evolua fotbalul romanesc cu astfel de sefi de cluburi?! Regula asta cu jucatorul U21 e una banala care n-ar fi trebuit sa ridice probleme, dar iata ca chiar si cele mai marunte masuri de asanare a fotbalului sunt sabotate. Daca GSP vrea sa sustina cat de cat fotbalul (nu pe Burleanu) ar trebui sa ia o pozitie ferma impotriva tuturor celor care se opun acestei legi. Oricat de stangaci e Burleanu in alte chestiuni, e momentul sa nu mai dam apa de moara lui Becali si altor indivizi de teapa lui! Acestia distrug fotbalul!!! De aia nu avem nationala si nici n-o sa avem in urmatorii 20 de ani! Nu putem avea valori schimband doar sefii FRF sau selectionerul! Schimbarile trebuie sa inceapa de la nivelul cluburilor!
Deci sa inteleg ca patronii de cluburi sunt obligati sa creasca jucatori pentru a putea fi convocati la nationala? Si FRF sa bage bani in buzunar din competitii? Numai in Romania vezi si auzi lucruri din astea !!! In Romania nu se mai joaca la performanta se joaca la interes!!!! Tot tineretul pleaca sa joace in alte campionate,de exemplu Ianis Hagi .
Intrebi cluburile de liga 2 : acolo regula asta se aplica de ani buni si nimeni nu lesina prin presa !
Vad ca voi, jijistii il sustineti pe idolul vostru pana in panzele albe indiferent de ce debitea el doar de dragul de a sustine idolul. Cei peste 35 de ani sau cel de 21 sunt exceptii ! Priceperea si mintea stalucita a lui nea jiji si a celor ca el ne-au dus la un nivel atat de inalt incat ne-a batut Albania. Am ajuns in mod oficial ciuca batailor in Europa iar voi tot strigati Batman, Batman! Tu inca nu crezi ca e timpul sa se incerce ceva nou.
si care sunt alea 10 cluburi? FCSB,IASI,ASTRA SI MAI CARE? caci vedeti loturile si toti au jucatori sub 21 care pot fi titulari .cine nu are sa-si cumpere !
a fost data jos pentru ca ei au si alte competitii tari unde sa fie promovati... se investeste masiv in pregatire si cantonamente si echipele au loturi mari si se promoveaza natural tinerii... la noi nu se fac lucrurile astea... mare parte din lipsa banilor... asa ca nu e total fara motivatie faza
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.