Alte știri din fotbal
Lovitură pentru Farul » Unul dintre titularii lui Zicu s-a accidentat înaintea meciurilor decisive!
0
Pavel Badea și-a făcut calculele pentru titlu: „Nu mi-e frică de Rapid și Dinamo!” » Avertisment din interiorul echipei: „S-au pierdut șanse imense”
1
LPF a decis să reprogrameze meciul dintre FC Botoșani și Oțelul Galați
0
Ionel Augustin a numit fotbalistul care poate fi decisiv pentru Dinamo în lupta la titlu, dar i-a descoperit și o „hibă”: „Se simte lipsa de concentrare”
0
Știri din fotbal internațional
De ce Fenerbahce va folosi tricouri cu „Chobani” pe piept la meciul cu FCSB
0
Atac violent la adresa lui Elias Charalambous: „El chiar are față de papagal”
6
Bine că nu joacă ei! Detaliul unde FCSB este o formație liliputană comparativ cu Fenerbahce
2
FCSB - Fenerbahce, duel în ultima etapă a grupei Europa League » Ultimele informații înainte de meci
3
Lifestyle
Nu e glumă! Iubita numărului 9 ATP a câștigat mai mulți bani decât tenismenul la Australian Open
2
„Noua Diletta Leotta” » Tania a atras toate privirile cu o apariție îndrăzneață la TV: „Ești uimitoare!”
1
Simona Țăranu, pictorial în Caraibe: „Iubitul tău e cel mai norocos om de pe pământ” » Ce loc a evitat
11
Mauro Icardi continuă războiul cu Wanda Nara: „Este o mitomană! Mi-a furat 7 milioane de euro din conturi”
1
„Creierul șoferului n-a mai ținut cont de TIR”. De ce e improbabil ca „lane ...
Libertatea
Microbuzul din accidentul tragic din Timiș nu avea funcția de lane assist. ...
Adevărul
Locul unde „Pantera” Daniel Pancu este la loc de cinste, iar Mircea Lucescu ...
GSP SPECIAL
Familia care trăiește în pădure de 12 ani: „Eram datori față de bănci și ...
Libertatea
Numarul de penalty-uri este si in functie de cat de ofensive sunt echipele. Daca nu prea calci prin careul advers, de unde?
Cum s-a ajuns la aceasta situatie?De vreo doi ani frustrarea personajului din Pipera si a servitorilor lui din mass media-ca de ce nu castiga titlul de campioni si pierde contactul cu fotbalul continental-a ajuns la paroxism!De aici o presiune asurzitoare pe arbitri sa le dea penalti... si cand bate vantul!
Concluzii...ale mele, evident: In Europa locul 5, deci se dicteaza cu mare larghete lovituri de la 11 m. La nivel de cluburi si Natinala, in ultima treime in Europa. De altfel cele 5 cele mai puternice campionate ale continentului vad ca nu sunt prezente in top 5 in cele doua ierarhii! In Romania, acest top este ocupat de echipe care an de an (+/- 1) sunt in play-off! Nu este destul de elocventa legatura dintre pozitia in clasament si numarul penalty-urilor?
Sezonul trecut fecesebeii parca se plangeau ca au primit oltenii prea multe penalty-uri. S-au suparat ca i-am ajuns din urma probabil.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.