Alte știri din fotbal
Filipe Coelho surprinde, după Craiova - Dinamo 2-1: „Cred că putem termina pe locurile 1, 2 sau 3”
2
Andrei Nicolescu, apel public după scandalul din Bănie: „Transmit un mesaj clar. Altfel vom plânge pe rând!”
1
Note GSP la Universitatea Craiova - Dinamo 2-1 » Nota 2 pentru asistent!
0
Fără gol la Dinamo, Pușcaș subliniază un aspect pozitiv: „Din ce în ce mai bine”
0
Știri din fotbal internațional
Imagini nebune din vestiarul lui Inter după titlu: Chivu și-a aruncat sacoul de antrenor și s-a descătușat!
0
Ce scrie presa din Italia despre performanța lui Chivu la Inter: „De la cea mai neagră noapte, la triumf”
0
Marotta jubilează: „Chivu are calități uriașe, trebuie să rămână mulți ani la Inter!”
0
„Îl va depăși pe nea Mircea!” » Reacții din România după ce Chivu a luat titlul cu Inter, în primul sezon
0
Lifestyle
Cea mai sexy antrenoare din România a leșinat în timpul meciului și a urmat scandalul: „Foame, disperare!”
2
Dacia decapotabilă face furori pe străzi în Italia: cum arată mașina specială
1
La 71 de ani, fostul patron miliardar din Superliga se căsătorește cu o femeie cu 21 de ani mai tânără
9
Ion Țiriac, dezvăluire din comunism: „Aveam pașaportul pe care 99% dintre români nu-l aveau!”
10
Cine a profitat de menținerea în insolvență timp de 17 ani a Remin Baia ...
Libertatea
Petreceri de 1 Mai pe litoral cu sticle de vin de 6.000 de lei și ciorbă de ...
Adevărul
În România, a practicat atletism, handbal, rugby, volei și fotbal, apoi a ...
GSP SPECIAL
Cum a ajuns Europa un „vasal economic” al Statelor Unite: regulile stricte ...
Libertatea
Repet: palmaresul nu se cumpara! Palmaresul se face pe terenul de fotbal, dand goluri, castigand meciuri, cucerind trofee si campionate! E atat de simplu!
Bre, tu nu intelegi ca palmaresul n-are nicio legatura cu datoriile??? Becali a preluat o echipa si i-a asigurat continuitatea sportiva. Adica a facut fotbal in continuare! Adica i-a continuat palmaresul! In rest, ce datorii a rascumparat si ce nu, tine de aspecte comerciale, nu de sport si in niciun caz de palmares! Intelege: Becali a preluat o echipa de fotbal; datorii, alea, alea, alea, n-au legatura cu problema palmaresului! Nicaieri in lume!
Nu te poti numi fcsb si sa zici ca ai luat titlu ca oțelul urziceni s.a.m.d.
Păi cumperi palmaresul daca vrei sa continui activitatea acelui club cap de nu poti sa cumperi ca sa te lauzi tu ca ai 50 de titluri.
Tu ai avea dreptate daca n-ai gresi... :) Daca Becali ar fi cumparat societatea lui Paunescu cu datorii cu tot si cu creante asa cum se procedeaza afara ...ar fi avut o sansa sa foloseasca brandul si palmaresul. Dar el a facut o noua societate ... iar conventia cu Armata era pe societatea lui Paunescu, asta imi spune mie ca trebuia sa faca una sau sa cumpere ...Brandul. Oricum era la mana armatei. O factura te face proprietar (evident daca o platesti), o conventie te face sa speri pana vrea ... celalalt (daca nu-l superi). :)
Atunci tu imi spui ca palmaresul urmeaza brandul si atunci te aduc acolo unde vreau eu ... :)
Mda... daca atat ai inteles tu... Asta e! Fiecare dupa cum l-a fericit natura :))
Păi nu le atașează ca trebuie sa continuie ca unirea urziceni sa renunte la fcsb.
Este aberant ce spui; sa-ti explic de ce. Daca ar fi dupa mintea ta, maine se duce Becali la Bucsaru, ii da 1-2 mil si-i cumpara palmaresul Unirii Urziceni, adica 1 titlu de campion. Il mai cumpara la fel si pe cel de la Otelul Galati, alt titlu de campion. Dupa aia poate sa cumpere tot ce vrea, bani sa aibe: titlurile de campion de la Dinamo, de la Rapid, de la Craiova, de la CFR Cluj, de la FC Arges... Intr-o luna de zile cumpara 15 titluri de campion si le ataseaza Stelei, ba mai mult, pune si 4 stelute deasupra emblemei de pe tricouri, adica peste 40 de campionate castigate. Iti dai seama ce aberatii sustii? Bre, palmaresul e al echipei si ramane la echipa, nu al patronilor acesteia! Si d-aia nu se poate vinde si nici cumpara, nici macar la licitatie! Lamurit acum?
Gresit! Nu patronul a creat palmaresul, ci echipa patronata de el. Daca-si schimba patronul, noul proprietar al echipei preia si palmaresul acesteia si-l duce mai departe. Palmaresul nu ramane la vechiul patron! Nici n-ar avea sens!
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.