FOTBAL  »  Superliga  »  SEPSI

Liviu Ciobotariu, după a doua victorie consecutivă în Superligă: „Un lucru pozitiv a fost că n-am încasat gol, după 7 partide”

Liviu Ciobotariu/ foto Imago Images

Articol de - Publicat vineri, 27 octombrie 2023 20:41 / Actualizat vineri, 27 octombrie 2023 20:57

Liviu Ciobotariu (52 de ani) a vorbit la finalul partidei cu Voluntari, câștigată de Sepsi cu 2-0, despre aspectele pozitive din jocul echipei sale. Sepsi a reușit a doua victorie la rând, după ce înainte pierduse 6 meciuri consecutive.

Liviu Ciobotariu a recunoscut că echipa sa a beneficiat de șansă, după ce Voluntari a avut ocazii mari și un gol anulat de VAR pentru ofsaid.

Cum s-a marcat cel mai ciudat gol din acest sezon al Superligii: gafă incredibilă după „indicația” unui coleg! „A fost greșeala mea, îmi asum!”
SEPSI

Liviu Ciobotariu: „Este adevărat, am câștigat cu șansă”

Liviu Ciobotariu, la finalul partidei: „În primul rând sunt bucuros pentru rezultat, îi felicit pe băieți. Un lucru pozitiv a fost că n-am încasat gol, prima dată după 7 partide. Este adevărat, am câștigat cu șansă, puteau să înscrie la bara lui Florea, au avut și golul anulat de VAR pentru ofsaid.

Faza golului marcat de Dumiter pentru Voluntari, anulat de VAR după o analiză care a durat mai bine de 5 minute, pe motiv de ofsaid.

În a doua repriză ne-am retras, au fost momente în care ne-am apărat prea jos, dar am vrut să gestionăm acel avantaj de un gol. N-am mai reușit în a doua repriză să avem posesie în treimea adversă, dar în prima repriză am arătat destul de bine.

Mai avem mult de muncit, distanța nu e foarte mare de locul 6. Ne apropiem de locul 6, distanța nu e foarte mare. Ne pregătim acum de meciul de cupă, trebuie să-l câștigăm, suntem deținătorii trofeului. După vom juca cu Petrolul, va fi un meci greu cu o echipă bună”.

Vezi și alte știri:

Anunț-șoc al finanțatorului din Superligă: „Mă aliez cu Pițurcă! Investitor la Steaua? Sună interesant!”
CSA STEAUA
Laszlo Dioszegi anunță ce se va întâmpla la Sepsi în iarnă: „Există speranțe!” » Schimbare radicală de discurs
VOLUNTARI - SEPSI 0-2

„Ori te laşi tu ca antrenor, ori îl dai afară pe Săpunaru!” » Reacție dură la vederea incidentului dintre Lobonț și căpitanul Rapidului

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni