FOTBAL  »  Superliga  »  FC VOLUNTARI - RAPID 0-0

Liviu Ciobotariu, după ce a ținut Rapidul în șah: „Rezultatul mă mulțumește”

Liviu Ciobotariu // foto: Cristi Preda - GSP +32   FOTO
Liviu Ciobotariu // foto: Cristi Preda - GSP

Articol de GSP - Publicat marti, 08 februarie 2022 22:48 / Actualizat marti, 08 februarie 2022 23:04

Liviu Ciobotariu (50 de ani), antrenorul lui FC Voluntari, a comentat remiza cu Rapid, scor 0-0

• FC Voluntari ocupă locul 3 în Liga 1, cu 43 de puncte acumulate în 25 de etape.
  • Rapid, prima echipă din afara play-off-ului, are 35 de puncte.
Comentatorul a răbufnit în timpul meciului dintre Voluntari și Rapid: „O mizerie de decizie, o lașitate!”
FC VOLUNTARI - RAPID

Liviu Ciobotariu, după FC Voluntari - Rapid: „Îmi felicit jucătorii”

„Un joc greu pentru noi, am anticipat asta. Au fost două reprize diferite, prima le-a aparținut lor, iar a doua nouă. Am avut posesie, 3-4 ocazii de a marca prin Budi, Ion Gheorghe, Ricardinho. Rezultat echitabil, care mă mulțumește, pentru că nu am pierdut. Continuăm lupta pentru play-off, pentru a prinde primele 6 locuri.

La toate jocurile le cer jucătorilor siguranță defensivă. Mi-aș fi dorit să marcăm, am avut câteva situații. Îmi felicit jucătorii pentru punctul obținut și efortul depus.

Suntem la 8 puncte de locul 7, mai are FC Argeș de jucat mâine. Este important să ne concentrăm la fiecare meci. Suntem o echipă matură, greu de învins. Am demonstrat asta. Suntem pe un drum bun, păcat că nu marcăm de două etape. Trebuie să lucrăm mai mult, să fim concentrați, iar la Constanța, etapa viitoare, să marcăm”, a spus Ciobotariu.

Eu și Horațiu Moldovan suntem doi portari tineri, de perspectivă, cred că ne dorim să scoatem cât mai mult la fiecare meci. Am avut de furcă mai mult în prima repriză decât în a doua. Rezultat corect, am avut și noi șanse în repriza a doua.

Nu știu dacă am o maturitate ieșită din comun, pur și simplu intru pe teren și încerc să fiu concentrat.

Suntem foarte aproape de play-off, mai este foarte puțin până acolo. Nu ne apasă nimic, trebuie să fie o bucurie pentru noi că suntem aici. Noi nu avem presiune.

Fiecare meci este o bucurie pentru mine, mai ales când joc cu o fostă echipă, una așa frumoasă, ca Rapid. Să mă întorc într-o zi la Rapid? De ce nu?

- Mihai Popa, portar FC Voluntari

Citește mai multe știri din Liga 1:

Mihai Iosif, după a treia remiză consecutivă: „Viața nu a început și nu se termină cu mine la Rapid”

Dragoș Grigore, fără menajamente la interviu: „Condiții execrabile!” + „Bilete de 100 de lei? Exagerat!”