LIGA 1  ·  PROGRAM ETAPA A 8-A

LPF a anunțat programul etapei a 8-a » Când se joacă FCSB - Viitorul și Astra - CFR Cluj

George Ganea în duel cu Bogdan Planic (foto: Cristi Preda, GSP )
George Ganea în duel cu Bogdan Planic (foto: Cristi Preda, GSP )

Miercuri, 21 August

Liga Profesionistă de Fotbal a anunțat programul rundei cu numărul 8 din Liga 1. 

Toate meciurile vor fi în format liveTEXT pe GSP.RO și în direct la TV Digi Sport, TV Telekom Sport și Look Sport. 

Cel mai important meci al etapei este FCSB - Viitorul, duminică, 1 septembrie, de la ora 21:00. De asemenea, alt meci foarte interesant va fi disputa dintre Astra și CFR Cluj. 

Vineri, 30 august  

  • Ora 18.00 FC Botoșani - Academica Clinceni
  • Ora 21.00 FC Voluntari  - Universitatea Craiova

Sâmbătă, 31 august

  • Ora 15.30 Gaz Metan Mediaș - Politehnica Iași
  • Ora 21.00 Astra Giurgiu - CFR Cluj

Duminică, 1 septembrie 

  • Ora 18.00 Hermannstadt - Chindia Târgoviște
  • Ora 21.00 FCSB - Viitorul

Luni, 2 septembrie 

  • Ora 21.00 Sespi Sf. Gheorghe - Dinamo

Vezi și:

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!



„Te vom găsi oriunde!”. Trupele cecene ale morții bântuie Europa. Cine sunt oamenii pe care asasinii ceceni îi elimină unul câte unul

Libertatea

Comentarii (0)

Articolul nu are încă nici un comentariu. Fii primul care comentează!

Comentează

Agenda

Oră Competiție / Post TV
06:00 Tenis, WTA

Turneul din Osaka

Digi 2, Digi 4
07:00 Tenis, WTA

Turneul din Wuhan

Digi 2
08:00 Tenis, WTA

Turneul din Seul

Digi 4
08:15 Rugby

Italia - Namibia

TVR 1
10:45 Rugby

Irlanda - Scoția

TVR HD
12:30 Fotbal, Liga 2

Rapid - Gloria Buzău

Digi 1, Telekom 1, Look
13:00 Fotbal, La Liga

Getafe - Mallorca

Telekom 2, Look Sport 2
13:15 Rugby

Anglia - Tonga

TVR 1
13:30 Fotbal, Serie A

Sassuolo - SPAL

Telekom 3, Look Sport
15:00 Formula 1, Cursa

Marele Premiu din Singapore

Digi 1, Telekom 1, Look
15:00 Fotbal, La Liga

Espanyol - Real Sociedad

Telekom 2
16:00 Fotbal, Serie A

Bologna - AS Roma

Digi 3, Look Sport
16:00 Fotbal, Serie A

Lecce - Napoli

Digi 4, Telekom 3
16:00 Fotbal, Serie A

Sampdoria - Torino

Telekom 4
16:00 Fotbal, Manchester United

West Ham - Man. United

Eurosport
16:00 Fotbal, Ligue 1

Rennes - Lille

Look Sport 2
17:00 Fotbal, La Liga

Valencia - Leganes

Digi 2, Telekom 2
17:30 Fotbal, Liga 1

Botoșani - Chindia Târgoviște

Digi 1, Telekom 1, Look
18:00 Handbal M

HC Vardar - FC Porto Sofarma

Digi 4, Look Sport 3
18:30 Fotbal, Premier League

Chelsea - Liverpool

Eurosport
19:00 Fotbal, Bundesliga

Frankfurt - Dortmund

Digi 2, Look Sport, Telekom 3
19:00 Fotbal, Serie A

Atalanta - Fiorentina

Digi 3, Telekom 4
19:00 Fotbal, Cehia

Sparta Praga - Slavia Praga

Look Sport 2
19:30 Fotbal, La Liga

Athletic Bilbao - Alaves

Telekom 2
20:00 Handbal M

PSG - Szeged

Look Sport 3
20:30 Fotbal, Liga 1

FCSB - CFR Cluj

Digi 1, Telekom 1, Look
21:45 Fotbal, Serie A

Lazio - Parma

Telekom 3, Look Sport 2
22:00 Fotbal, La Liga

Sevilla - Real Madrid

Digi 2, Look Sport, Telekom 2
22:00 Fotbal, Ligue 1

Lyon - PSG

Digi 3, Look Sport 3
Program TV complet

Liga 1