FOTBAL  »  Superliga  »  GAZ METAN - POLI IAŞI 1-0

"Lupt pînă la capăt"

Articol de - Publicat luni, 10 noiembrie 2008 00:00

Ionuţ Popa vrea să rămînă la Iaşi pentru a salva echipa de la retrogradare

Antrenorul Iaşiului a spus ieri că nu se mai gîndeşte să plece şi că va rămîne la Iaşi pentru a o menţine pe Poli în Liga I. "Sînt un luptător şi voi continua munca aici. Staţi liniştiţi că Poli nu e în B! Dacă se vor rezolva problemele la echipă, nu vom avea griji în evitarea retrogradării. Să vă dau un exemplu. Am vrut să-l folosesec titular pe Adrian Ilie la meciul de la Mediaş, dar mi-a zis că nu se poate concentra din cauza necazurilor financiare. :O Trebuie soluţionate aceste lucruri, jucătorii trebuie să se gîndească doar la fotbal", a punctat Ionuţ Popa. Declaraţia sa vine după ce săptămîna trecută a vrut să părăsească echipa moldavă la finalul remizei cu Pandurii, 1-1. "Putem să luăm minimum şase puncte sau, de ce nu, chiar toate punctele în meciurile cu CS Otopeni, Buzău şi Rapid. Totul depinde de mobilizare", a încheiat Popa.

"Am fost dezavantajaţi de arbitri, nici nu mai ştiu cîte puncte am pierdut pe mîna lor. Nu mai spun însă nimic, că lumea o să creadă că dau vina numai pe arbitraje".

Ionuţ Popa vrea să rămînă la Iaşi pentru a salva echipa de la retrogradare

Antrenorul Iaşiului a spus ieri că nu se mai gîndeşte să plece şi că va rămîne la Iaşi pentru a o menţine pe Poli în Liga I. "Sînt un luptător şi voi continua munca aici. Staţi liniştiţi că Poli nu e în B! Dacă se vor rezolva problemele la echipă, nu vom avea griji în evitarea retrogradării. Să vă dau un exemplu. Am vrut să-l folosesec titular pe Adrian Ilie la meciul de la Mediaş, dar mi-a zis că nu se poate concentra din cauza necazurilor financiare. :O Trebuie soluţionate aceste lucruri, jucătorii trebuie să se gîndească doar la fotbal", a punctat Ionuţ Popa. Declaraţia sa vine după ce săptămîna trecută a vrut să părăsească echipa moldavă la finalul remizei cu Pandurii, 1-1. "Putem să luăm minimum şase puncte sau, de ce nu, chiar toate punctele în meciurile cu CS Otopeni, Buzău şi Rapid. Totul depinde de mobilizare", a încheiat Popa.

"Am fost dezavantajaţi de arbitri, nici nu mai ştiu cîte puncte am pierdut pe mîna lor. Nu mai spun însă nimic, că lumea o să creadă că dau vina numai pe arbitraje".

Citește și:
ȘOC la FRF, după dezvăluirile Gazetei » Răzvan Burleanu își dă afară „mâna dreaptă”
Superliga
ȘOC la FRF, după dezvăluirile Gazetei » Răzvan Burleanu își dă afară „mâna dreaptă”
Două cutremure masive au devastat Venezuela » Imagini înfiorătoare de pe stadioane: meciuri oprite de urgență
Stiri extrasport
Două cutremure masive au devastat Venezuela » Imagini înfiorătoare de pe stadioane: meciuri oprite de urgență
Scandal MONDIAL! Jurgen Klopp a părăsit interviul când i s-a pus întrebarea
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Scandal MONDIAL! Jurgen Klopp a părăsit interviul când i s-a pus întrebarea
Ziua „Z”! Merge la Palat pentru negocierile decisive chiar de ziua lui Gigi Becali: „A ajuns în țară”
Superliga
Ziua „Z”! Merge la Palat pentru negocierile decisive chiar de ziua lui Gigi Becali: „A ajuns în țară”
FOTO Stațiune din România revitalizată. Investiții de aproape 47 de milioane de lei
Profit.ro
FOTO Stațiune din România revitalizată. Investiții de aproape 47 de milioane de lei
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Cristiano Ronaldo tocmai a stabilit recordul pe care Messi nu i-l poate lua » Cel puțin nu în 2026!

Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!


Comentarii (3)
 •  10 Noiembrie 2008, 14:56

ma popa daca abia aku tiai dat seama ca ne fura arbitrii e grav cu tine:)))....de cand am promovat am fost furati incontinuu...si apropo cat timp mai facem blat cu dinamo?ca is satul avem 3 meciuri care au fost dubioase:)

 •  10 Noiembrie 2008, 12:47

1- din punct de vedere a lui adrian ilie oare doar cind joaca fotbal se ghindeste si la situatia materiala sau cind face si alte chestiii????? 2- domnu popa chiar credeti ca spuneti adevaru acuma ????

 •  10 Noiembrie 2008, 09:19

ce teatru ieftin.

Vezi toate comentariile (3)
Comentează