FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO

”M-a întrebat Luțu 2 oare pe cine poate elimina Dinamo?” » Nebunia pe care o va face Gigi Becali dacă echipa lui Rednic se califică în play-off

Articol de GSP - Publicat joi, 25 octombrie 2018 11:44

Gigi Becali s-a amuzat copios de situația prin care trece Dinamo și a vorbit despre gestul pe care-l va face dacă formația roș-albă se va califica în play-off, ea fiind pe locul 12, cu 12 puncte, la 7 lungimi de prima poziție care asigură prezența în play-off.

Dinamo pe cine va scoate din play-off? Eu doar atât întreb, pe cine poate elimina Dinamo? M-au întrebat și pe mine Luțu 2 și Luțu 1. M-a întrebat Luțu 2 oare pe cine poate elimina Dinamo. Luțu 2 spunea că Rednic e antrenor bun, experimentat, dar i-am spus că e imposibil să ajungă Dinamo în play-off.

Dacă Rednic reușește asta eu mă îmbăt în Piața Universității, eu care n-am mai băut de 20 de ani. Rednic e antrenor valoros, dar cum poate spune el va fi în play-off? Primul pas a fost egalul cu Dunărea Călărași. Rednic nu e dușmănos, el spune în glume treaba aia cu Luțu 2. Știu etapele lui Dinamo mai bine decât știe cu cine joacă echipa mea. O să vedeți și cu Chiajna”, a declarat Becali la Pro X.

Reacția lui Gigi Becali vine în urma conferinței de presă în care Mircea Rednic l-a numit pe Mihai Stoica ”Luțu 2”.

clasament

Citește și:
Real Madrid a sunat pentru Chivu!
Stranieri
Real Madrid a sunat pentru Chivu!
Imagini copleșitoare de la Salonic, după tragedia din România » Cum a apărut și Răzvan Lucescu
Campionate
Imagini copleșitoare de la Salonic, după tragedia din România » Cum a apărut și Răzvan Lucescu
FC Argeș și-a cedat internaționalul în Superligă! Mutare rezolvată, urmează semnarea contractului
Superliga
FC Argeș și-a cedat internaționalul în Superligă! Mutare rezolvată, urmează semnarea contractului
Fotomodelul a reapărut la meciul lui Zverev, la 3 săptămâni de când germanul nega vehement acuzațiile de infidelitate
Tenis
Fotomodelul a reapărut la meciul lui Zverev, la 3 săptămâni de când germanul nega vehement acuzațiile de infidelitate
EXCLUSIV Bancă scoasă la vânzare în România
Profit.ro
EXCLUSIV Bancă scoasă la vânzare în România
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

„Miza programului n-a fost ascensiunea, ci moartea” » De ce escaladarea live a unui zgârie-nori de către Alex Honnold a fost greșită: „Clădirea nu e munte, e o vânătoare de clickuri vopsită drept căutare interioară”

„Părul fetei arde vâlvătăi... Zbor final! Stop!” » GSP publică o serie specială, la 50 de ani de la perfecțiunea olimpică a gimnasticii: „Nadia, 10 la Montreal”


Comentarii (32)
daviddraiman
daviddraiman  •  25 Octombrie 2018, 15:25
Postat de manutd.steaua pe 25 Octombrie 2018, 15:16

Sunteti pe 12 din14 echipa si va freaca grija daca bateti fcsb!Asta e dovada ce insemana sa fii caine,sau mai exact,cat de prost poti sa fii!De asta sunteti pe 12,de asta nu mai contati in fotbal de 10 ani,de asta ati ajuns o echipa de umplutura si de asta de ani buni,va luptati doar pt salvarea de la retrogradare! Uite eu sper sa bata dinamo pe fcsb cu 4-0,dar sa retrogradati si sunt sigur ca o sa fie suparare mare la fcsb!Practic,dupa mentalitatea de dinamovist,ati salva anul cu victoria asta!!!!

nu te supara ca te intreb ....era mare porumbul in zona in care te-ai nascut ?? ..la iosif in sat s-a manat toata agricultura din cauza lui ( este toxic )

bazinga
bazinga  •  25 Octombrie 2018, 13:04

E atat de amuzant Gigica asta,ca iti vine sa faci pe el de ras,nu alta!

259278848199258
Ardelean Notorietate Cosmin  •  25 Octombrie 2018, 13:54

Abia astept sa beau cu becali si sa i.pun fularul cu dinamo la gat. Sunt 7 puncte diferenta de locul 6, etapa viitoare vor mai ramane 4, si inca 1 dupa ce batem fcsb ul la scor

Vezi toate comentariile (32)
Comentează