FOTBAL  »  Superliga  »  STEAUA

Mâine se reia campionatul, dar nu şi pentru galeria Stelei » Anunţul făcut în această seară de ultrași: "Se pierd 14 ani. De ce?!"

Articol de GSP - Publicat joi, 02 februarie 2017 18:56

Departe de echipa lor favorită de peste doi ani, ultraşii Stelei din Peluza Nord au anunţat că nu vor fi prezenţi nici în perioada următoare la meciurile roş-albaştrilor din campionat.

Dorin Taban, unul dintre liderii Peluzei Nord, a adăugat însă că suporterii nu vor fi alături nici de proiectul celor de la CSA. 

"Ne delimităm şi de o parte şi de alta pentru că ambele au distrus Steaua. 

Să fim serioşi, nu vom participa la manifestaţia lui Gigi Becali. Când brandul Steaua va fi clar la cineva, vom fi şi noi prezenţi alături de entitatea respectivă.

Steaua e prea mare pentru a pierde vreo zi din palmares şi din istorie. Se pierd 14 ani, între 2003 şi 2017. De ce? Rămânem neutri în continuare, ca la început", a spus Taban, la TV Digi Sport.

Citește și:
Zeljko Kopic l-a scos din lot: 99% pleacă de la Dinamo!
Superliga
Zeljko Kopic l-a scos din lot: 99% pleacă de la Dinamo!
Dennis Politic este istorie la FCSB! Cedat la reduceri + Care este situația cu Dinamo
Superliga
Dennis Politic este istorie la FCSB! Cedat la reduceri + Care este situația cu Dinamo
Șoc în fotbalul românesc! Impresarul Cătălin Sărmășan, suspendat un an pentru pariuri » Amendă uriașă primită de omul care îi reprezintă pe Cîrjan, Politic, Miculescu
Superliga
Șoc în fotbalul românesc! Impresarul Cătălin Sărmășan, suspendat un an pentru pariuri » Amendă uriașă primită de omul care îi reprezintă pe Cîrjan, Politic, Miculescu
Alexander Zverev, explozie de furie în semifinala cu Carlos Alcaraz: „Mereu îi protejați pe ăștia doi!”
Tenis
Alexander Zverev, explozie de furie în semifinala cu Carlos Alcaraz: „Mereu îi protejați pe ăștia doi!”
ULTIMA ORĂ Uzina Dacia din Maroc a depășit în premieră fabrica din România
Profit.ro
ULTIMA ORĂ Uzina Dacia din Maroc a depășit în premieră fabrica din România
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Decizie ȘOC: Ana Maria Bărbosu a rămas fără medalia olimpică de la Paris! Informația care ZGUDUIE sportul românesc

„Părul fetei arde vâlvătăi... Zbor final! Stop!” » GSP publică o serie specială, la 50 de ani de la perfecțiunea olimpică a gimnasticii: „Nadia, 10 la Montreal”


Comentarii (52)
grandetorito
grandetorito  •  02 Februarie 2017, 19:40
Postat de grandetorito pe 02 Februarie 2017, 19:38

"Nu susţinem vreo parte şi ne delimităm de ambele" ASTA NU E ATITUDINE DE SUPORTER CARE ISI IUBESTE ECHIPA!!! Lipsa de implicare se traduce prin indiferenta!

Indiferenta a facut ca doar 3 milioane de voturi sa aduca la putere pe cei care isi fac acum de cap sub nasul nostru.

bebe21
bebe21  •  02 Februarie 2017, 22:02
Postat de bvd_magheru pe 02 Februarie 2017, 21:20

Poti sa te duci la meciurile lui fc. sport bucuresti 2017 mai ales ca o sa joace in preliminariile C.L chiar daca vor termina pe doi . Asta pina revine steaua bucuresti in liga 1 ! Vinovati de ce se intimpla sunt in ordine becali , armata si inalta curte de justitie si casatie ! Eu mi-am trait traiul mi-am mincat malaiul de la mijlocul anilor 70 pina in 1990 . Am prins cuplajele alea de 60- 120 de specatori . Aia 120 de mii au fost la meciul steaua - dinamo = 2 -5 . Un ac daca aruncai atunci nu cadea pe jos !! Prin min 30 Rainea la eliminat pe Dumitru dupa un fault dur si acolo s-a scris meciul . Iordanescu de unul singur nu a facut fatza. Cele mai bune cupluri de mijocasi din istoria fotbalului de club romanesc au fost : Dumitru- Iordanescu si Tudorel Stoica - Boloni . Primii faceau spectacol , ai doilea erau pragmatici .

hai gata, ***, m-am convins ca esti doar un hater prostanac...mai ai naibii si 100 de ani de strainatate, dar in loc sa-ti deschizi dovleacul si sa te dezvolti cat de cat...esti tot planta...***...chiar si de esti da la bucale.!

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

steaua1986forever
steaua1986forever  •  02 Februarie 2017, 21:03
Postat de pe 01 Ianuarie 1970, 02:00

In seara asta unde mai arunci petarde ***.....*** ?

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

Vezi toate comentariile (52)
Comentează