FOTBAL  »  Superliga  »  HERMNNSTADT - DINAMO 4-0

Măldărășanu surprinde după victoria cu Dinamo: „E cel mai greu de gestionat”

Marius Măldărășanu (48 de ani), antrenorul lui Hermannstadt, și-a felicitat elevii pentru victoria sezonului, 4-0 contra lui Dinamo.

Articol de - Publicat sambata, 21 octombrie 2023 20:57 / Actualizat sambata, 21 octombrie 2023 20:59

Victoria cu Dinamo a dus-o pe Hermannstadt până pe locul 5 în play-off. Marius Măldărășanu a dezvăluit cum a pregătit partida împotriva „câinilor”.

Ovidiu Burcă nu și-a menajat jucătorii după umilința cu Hermannstadt: „Erori prostești! Ce le-am spus? Vreau să mă adun întâi”
HERMANNSTADT - DINAMO 4-0

Marius Măldărășanu, după FC Hermannstadt - Dinamo 4-0

„Au fost două reprize diferite. Am spus că vom merge sus în presing, deoarece ei construiesc foarte mult de la portar, şi ne-a ieşit. Am câştigat multe mingi în jumătatea lor. Îmi felicit echipa pentru efortul depus.

A fost şi acea fază din minutul doi când s-a anulat golul lor cu VAR, apoi am marcat noi, dar cred că mai puteam marca şi în prima repriză. Puteam mări scorul chiar până la pauză.

Ştiam că vor veni peste noi şi mă bucur că am câştigat fără să primim gol, pentru că am primit aproape în toate meciurile până acum. E o satisfacție, tot lucrăm în acest sens.

Cu siguranţă este o victorie meritată. Ştiu prin ce am trecut sezonul trecut din punct de vedere mental, iar ăsta e un lucru pozitiv, pentru că dacă nu pierzi, contează. Punct cu punct, se adună.

Pentru noi a trecut etapa a 13-a, trebuie să rămânem cu picioarele pe pământ pentru că asta e cel mai greu de gestionat, o victorie cu 4-0 în campionat.

Am urcat, suntem bine în clasament, ne dă încredere, iar jocul a fost bun în marea parte a partidelor. Ocazii multe, ratări, dar a intrat când a trebuit”, a spus Marius Măldărășanu, potrivit Orange Sport

Revine după o lună direct în echipa de start a lui Dinamo » Decizia luată de Ovidiu Burcă pentru meciul cu Hermannstadt

Banner-ul superb afișat de galeria Rapidului la Oradea pentru un nume uriaș din istoria clubului: „Mereu legendă giuleșteană”