FOTBAL  »  Superliga  »  UTA - HERMANNSTADT 1-2

Măldărășanu nu vrea să se oprească aici: „Nebunie! E normal să visăm”

Marius Măldărășanu (47 de ani) și-a felicitat elevii după o nouă victorie obținută în prelungiri, 2-1 pe terenul celor de la UTA. +22   FOTO

Articol de GSP - Publicat sambata, 17 septembrie 2022 21:30 / Actualizat sambata, 17 septembrie 2022 22:06

„Gașca nebună” a lui Marius Măldărășanu continua să surprindă. A rămas neînvinsă după primele 11 runde și a urcat pe locul secund în Superligă, Antrenorul sibienilor nu vrea să se oprească aici.

Sepsi face scorul sezonului și obține cea mai mare victorie din istoria clubului » Rezultat de-a dreptul șocant în fața Botoșaniului! Clasamentul ACUM
Sepsi - FC Botoșani 7-0

Marius Măldărășanu, după UTA - Hermannstadt 1-2

„Cum spuneam mai devreme, nebunie! Asta spuneau băieţii, că meciurile următoare probabil adversarii nu vor mai ataca pe final. Nu a fost așa. Dar îi felicit încă o dată, au crezut în şansa lor. Să fim sinceri, singura ocazie a celor de la UTA a fost chiar faza dinaintea golului.

Jocul nostru a fost foarte bun. UTA e o echipă periculoasă la fazele fixe, dar cred că am controlat jocul în mare parte. Până la urmă, aşa a vrut Dumnezeu. Visăm, e normal! Mă bucur că jucătorii au căpătat o încredere foarte mare.

Trebuie să fim realiști, nu se gândea nimeni că vom ajunge pe locul 2. Dar cred că e un loc meritat şi ca joc, şi ca spirit de echipă”, a declarat Măldărăşanu potrivit Orange Sport

FC Hermannstadt, locul secund în Liga 1: clasamentul actualizat

Nicolae Dică îl contrazice pe Becali: „Ei trebuie să rămână la echipă! Cu Viking eram cei mai buni, apoi zero...”

Dan Petrescu pregătește plecarea de la CFR: „L-am sunat pe patron, ne întâlnim după meciul cu Pitești! Nu mai pot continua așa, să vină altul să câștige Champions League”