FOTBAL  »  Superliga  »  CFR CLUJ - CSU CRAIOVA 1-0

Marcel Bîrsan a comis-o! Penalty nedat și roșu neacordat în CFR Cluj - CS Universitatea Craiova 1-0

CFR Cluj ar fi trebuie să beneficieze de un penalty în minutul 72 al disputei cu CS Universitatea Craiova, la scorul de 1-0, pentru un fault comis de Nicușor Bancu asupra lui Cristi Manea. +4   FOTO

Articol de GSP - Publicat luni, 20 septembrie 2021 22:30 / Actualizat luni, 20 septembrie 2021 22:55

Nicușor Bancu a făcut unul dintre cele mai slabe meciuri din acest sezon. Căpitanul celor de la CS Universitatea Craiova a fost avertizat cu un cartonaș galben în minutul 53, apoi ar fi putut să vădă al doilea avertisment, pentru un fault comis la marginea careului de 16 metri.

În minutul 72, Bancu ar fi trebuit să fie eliminat, iar gazdele să beneficieze de o lovitură de la 11 metri.

Greșeală de arbitraj în CFR Cluj - CS Universitatea Craiova 1-0

Ciprian Deac a executat o lovitură liberă din flancul stâng al atacului „feroviar”. Mingea s-a dus la bara a 2-a, iar Cristi Manea a venit lansat și a luat prim-planul în duelul cu Nicușor Bancu. Apărătorul oltean nu s-a asigurat și l-a lovit pe clujean în zona pieptului.

Marcel Bîrsan, plasat la aproximativ 15 metri de faza, dar fără vreun obstacol în față, a ezitat în luarea unei decizii. A așteptat informații din partea asistentului George Neacșu. Acesta a decis ca jocul să continue cu o lovitură de la colțul terenului.

VIDEO Dan Petrescu, răspuns tăios pentru Marius Șumudică: „Îi doresc să aibă performanțele mele!”

VIDEO + FOTO A uitat unde e poarta! Andrei Ivan, moment incredibil în CFR Cluj - CSU Craiova

Ilie Dumitrescu, impresionat de doi jucători ai lui Reghecampf: „Extraordinar!”

„Fotbalul se «deteritorializează»! Nu mai există ceva esențial” » Un profesor de antropologie, Christian Bromberger, conferință de excepție despre o „mutație” în fotbalul de azi: „Am plecat de la tifoso, adică boală contagioasă, și am ajuns aici”