Alte știri din fotbal
Promovare istorică! Vor juca pentru prima dată în Liga 2
0
Daniel Pancu anunță venirea iminentă la Rapid » Ieșire dizgrațioasă la miezul nopții: „«Domnul Rahat» m-a sunat. O să am impresia că ajung la Real Madrid”
0
Campionul cu Universitatea Craiova și-a anunțat plecarea: „O comunitate minunată, o voi purta mereu în suflet”
0
Cu ce echipă din România ține Cristian Mungiu, proaspăt câștigător al marelui premiu Palme d'Or: „Dintotdeauna! Eu am jucat fotbal ca libero”
0
Știri din fotbal internațional
Fostul jucător al Craiovei, dorit de echipa lui Alexandru Mitriță
0
Cristi Chivu și-a anunțat planul pentru vara care bate la ușă: „Mondialul 2026?! Asta e prioritatea mea”
0
Andrei Rațiu a ratat la limită Europa, dar mai are o șansă
0
În 2025 juca în Liga Campionilor, acum a retrogradat în liga secundă din Spania
0
Lifestyle
Cu ce echipă din România ține Cristian Mungiu, proaspăt câștigător al marelui premiu Palme d'Or: „Dintotdeauna! Eu am jucat fotbal ca libero”
0
Fosta acționarului de la Dinamo, la Festivalul de la Cannes: „6 ani împreună au fost foarte grei”
2
Ramona Olaru, vedeta Antenei, antrenament neobișnuit » Antrenorul a rămas surprins: „Dă bine?”
6
A fost căsătorită cu Ioan Timofte, s-a iubit cu Adrian Cristea, acum face afaceri în SUA: „Vorbim despre miliardari din toate colțurile lumii”
12
Un bloc în construcție s-a prăbușit în miezul nopții. 19 oameni sunt dați ...
Libertatea
Criza politică din România a stricat planul Budapestei privind gazul din ...
Adevărul
O decizie definitivă a Curții de Apel București produce panică la FRF: ...
GSP SPECIAL
„Ucraina, Ucraina”. Max Korzh a adus atmosfera din marile peluze europene ...
Libertatea
Breeveld ala zici ca-i Bourceanu, joaca si paseaza foarte bine
e si normal, aia "rai' sunt fie la Bulau, fie prin Desertul Gobi..))
era reghe = scandal la fiecare meci/ comentarii si declaratii fie de la el fie de la palmierul umblator. galca poate n-o fi el mare antrenor dar alaturi de stoican macar stiu sa pastreze aparentele si sa nu braveze de parca ar fi castigat UCL
Daca dai cu 30 de pase mai multe si alea sunt spre portar sau nu au nicio treaba cu verticalizarea jocului n`are nicio importanta.
diferenta e nesemnificativa, cele 30 de pase in plus sunt cele date pe lateral, fara nici o importanta in economia jocului. Echipa lui Reghe era mult mai agresiva si mai directa, asta era important. Si mai ales nu tremura in fata unor anonimi; nici echipe gen Shalke sau Chelsea nu aveau atatea ocazii de singur cu portarul cate au avut Stromgo-nu-stiu-ce, Aktobe sau Aalborg.
cel mai mare castig este linistea si atmosfera din jurul echipei...
Am avut parte de faze cu pase dintr-o lovitura , vezi golurile cu Aktobe , sau golul 4 cu Aalborg , pase scurte si din prima.
arata mai mult ca o asemanare decat ca o diferenta...poate ceva mai clara la pase datorita lui Sanmartean. Si probabil (ramane sa vedem) nu mai sare mingea din ei ca din coltu' mesei ca pe vremea odiosului de reghe
La Galca sunt multe pase scurte, fata in fata cu coechipierul. La Reghencampf erau pase mai lungi care creau spatii: -multe schimbari de parte de atac . -contraatacuri simple fara pase in exces . - combinatii intre zone diferite .....acum stau pe o latura si paseaza intre ei la 1m fara sa initieze atacuri .
Diferenta de 2% si 30 de pase .... articol de handel ca si autorul!
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.