FOTBAL  »  Superliga  »  FC ARGEȘ - RAPID 1-1

VIDEO Croitoru, întrebat direct despre oferta de la Botoșani: „Ține de latura noastră umană” + ironia lui Gică Popescu: „S-a putea să se sufoce”

FC Argeș și Rapid au remizat, scor 1-1, în etapa cu numărul 19 din Superliga. Marius Croitoru (42 de ani) a fost mulțumit de prestația elevilor lui și a comentat o posibilă revenire la FC Botoșani. +11   FOTO

Articol de , - Publicat duminica, 04 decembrie 2022 22:21 / Actualizat duminica, 04 decembrie 2022 23:05

Adrian Mutu, despre problemele Rapidului: „Ține de bucătăria internă!”
FC Argeș - Rapid 1-1

Marius Croitoru, despre meciul FC Argeș - Rapid 1-1

„Dacă e să luăm prima repriză, putem spune că e un punct echitabil. Dacă luăm repriza secundă separat, putem spune meritam victoria. Ne apropiem de ceea ce îmi doresc eu. Avem ocazii, marcăm. E mai bine să iau gol în minutul 1, decât în minutul 90. Sigur, nu a fost plăcut, dar e acceptabil.

Greab a greșit, nu e un copil de 17 ani, nu e la primul meci în Liga 1. Dar e un jucător și un băiat important pentru echipă.

Le-am spus că merită felicitați pentru atitudine, pentru încrederea de care au dat dovadă. Trebuie să înțeleagă că suntem la FC Argeș, e un club mare și trebuie să facem spectacol meci de meci!

E clar că declarativ sunt 8-10 echipe care se bat la play-off. Mai rămân maxim două locuri vacante acum. Cele 9 meciuri rămase vor fi foarte grele, se vor împărți multe puncte. Sincer, în Cupă nu prea aș mai spera la un loc de calificare. O calificare ar fi de domeniul dorinței”, a spus Marius Croitoru la „Fotbal Show”, emisiunea produsă în parteneriat de Gazeta Sporturilor și de Prima Sport.

Marius Croitoru, despre dorința lui Iftime de a-l readuce la Botoșani

Marius Croitoru a fost întrebat dacă ia în calcul să revină la FC Botoșani din iarnă. Cum nu are voie să antreneze mai mult de două formații într-un sezon, ar putea fi legitimat ca jucător.

E clar că ține de latura noastră umană să ne amintem de oamenii care ne-au făcut bine și unde ne-am simțit bine. Dar în momentul acesta am contract cu FC Argeș, nu se pune problema. Vom vedea pe viitor. Nu, nu m-aș putea despărți în iarnă în funcție de rezultate. E simplu, eu am antrenat deja două echipe. Regulamentul nu îmi permite
- Marius Croitoru, antrenor FC Argeș

Prezent în studioul „Fotbal Show”, Gică Popescu a ironizat scenariul: „L-am auzit pe domnul Iftime cum că ar putea să îl legitimeze ca jucător. Nu știu dacă ar lua vizita medicală Croitoru. Are o anumită vârstă, s-ar putea să se sufoce. I-ar face mai mult rău decât bine. Dar faptul că se aruncă în spațiul public un astfel de scenariu pare lipsit de seriozitate”.

VIDEO. Constantin Schumacher: „Ne-am obișnuit să începem meciul de la 0-1”

VIDEO CU FAZA. Alexandru Greab, gafă uriașă la golul de 0-1 din FC Argeș - Rapid

VIDEO Invincibilitatea lui Petrea s-a oprit în fața lui Petrescu » CFR Cluj învinge Chindia și rămâne în coasta liderului Farul! Clasamentul ACUM

Au venit sancțiunile după evenimentele de la derby-ul Olteniei » 10 suporteri au fost interziși pe stadioane

„Fotbalul se «deteritorializează»! Nu mai există ceva esențial” » Un profesor de antropologie, Christian Bromberger, conferință de excepție despre o „mutație” în fotbalul de azi: „Am plecat de la tifoso, adică boală contagioasă, și am ajuns aici”