pirusis
pirusis  •  05 Decembrie 2022, 12:28
Postat de Heiheiargesul1987 pe 04 Decembrie 2022, 23:16

De preferat ar fi sa nu iei gol nici in minutul 1,nici in minutul 90,pseudo-antrenor ce esti! Tu anunti deja ca nu te mai intereseaza cupa? Cum crezi ca se ajunge mai usor intr-o cupa europeana?Prin playoff sau prin castigarea cupei?Eu cred ca cei ce doresc sa ajunga in playoff au si un scop ulterior,si singurul ar putea fi acela de a juca in cupele europene.Doar ca,pe langa faptul ca e greu sa ajungi in playoff,apoi e si mai greu sa faci față si sa si obtii calificarea in europa.Pe cand daca te concentrezi pe cupă si joci bine cateva meciuri,poti sa o castigi si sa nu mai ai nevoie de niciun playoff.E chiar atat de greu, antrenorule?La cum joaca echipa de cand ai preluat-o,cred ca este iresponsabil numai sa te gandesti la playoff. Mai bine zi cinstit care e obiectivul pentru care te poti lupta anume evitarea retrogradarii! (Greu si asta de indeplinit) Deocamdata esti un antrenor care nu a functionat decat la o singura echipa,si acolo in conjuncturi dubioase uneori(vezi meciurile amicale cu steaua/fcsb).La Craiova zero,la Arges zero, iar singura caracteristica comuna a jocului practicat de echipele tale este debandada in defensiva,trec adversarii prin apararile tale ca prin șvaiter. Mi-am adus aminte cum, cand erai la botosani, ai condus pe fc arges cu 3-0,si s-a incheiat 3-2,era sa te egalam, noi fiind la primul meci in liga 1 dupa ani de zile iar voi jucati atunci in Europa. Asa hal de antrenor?:))

Hai sa ii dam timp lui Croitoru. Era dureros sa vezi un meci al lui FC Arges inainte de cel cu Rapid. Aseara parca jocul nostru s-a schimbat si doar norocul Rapidului a facut sa nu luam cele 3 puncte. Repriza a 2-a am dominat-o clar.