FOTBAL  »  Superliga  »  SEPSI - DINAMO

VIDEO CU FAZA Marius Ștefănescu, gol superb marcat în Sepsi - Dinamo » Lob perfect trimis peste portarul „câinilor”

Marius Ștefănescu (25 de ani), extrema celor de la Sepsi, a deschis scorul în minutul 11 al partidei disputate de covăsneni, pe teren propriu, în compania lui Dinamo, în runda cu numărul 18 din Superliga.

Articol de - Publicat luni, 04 decembrie 2023 20:43 / Actualizat luni, 04 decembrie 2023 21:34

Formația pregătită de germanul Bernd Storck, aflat la debutul pe banca lui Sepsi, a început foarte bine partida de la Sfântu Gheorghe. Scorul a fost deschis în minutul 12, prin extrema Marius Ștefănescu.

Panduru, ironii și critici la adresa jucătorului de la FCSB: „Nu există mai antifotbal de atât”
FCSB

VIDEO. Marius Ștefănescu a deschis scorul în Sepsi - Dinamo

Mijlocașul argentinian al lui Sepsi, Jonathan Rodriguez, a primit mingea la mijlocul terenului și a trimis o pasă lungă, peste defensiva lui Dinamo.

Marius Ștefănescu a scăpat de marcajul stoperilor bucureșteni, a preluat balonul cu piciorul stâng și l-a învins pe Adnan Golubovic, slovenul din poarta lui Dinamo, cu un lob superb. Mingea a lovit bara din dreapta înainte de a intra în poartă.

Imediat după aceea, faza golului a fost analizată și de camera VAR, întrucât Marius Ștefănescu sprintase în spatele apărării dinamoviste la limita ofsaidului. În cele din urmă, reușita a fost validată.

Același Marius Ștefănescu avea să ducă scorul la 2-0 pentru Sepsi în minutul 30. El a fost lăsat liber în zona punctului de la 11 metri și l-a învins pe Adnan Golubovic cu un șut plasat, la colțul lung. Pasa de gol i-a aparținut lui Roland Varga

Opinie aspră de la Sf. Gheorghe: „Dinamo nu are echipă de Liga 1! Cine altcineva să retrogradeze”
SEPSI - DINAMO

„Urmează producții de un mare impact, participă și el ...” » Soția unui fost star de la PSG, decizie controversată: „Planul e un milion de dolari în 6 luni”

L-a rugat să nu joace, fiindcă are o presimțire rea, dar el a marcat în poarta Romei! Așa că a schimbat abordarea: „Hai să mai facem copii”