FOTBAL  »  Superliga  »  PETROLUL - RAPID 2-3 (DUPĂ PRELUNGIRI)

Mesajul lui Peseiro către suporteri: "Opriţi-vă, nu mai înjuraţi!"

Articol de - Publicat sambata, 18 octombrie 2008 00:00

Portughezul a ajuns la capătul răbdării în relaţia cu fanii, pe care îi consideră vinovaţi de atmosfera proastă

Jucătorii sînt prinşi la mijloc în conflictul dintre Jose Peseiro şi fani, iar antrenorul a sărit ieri în apărarea elevilor săi. A apărut în faţa presei: "Nu vreau să răspund întrebărilor, am doar un mesaj pentru suporteri". Ce le cere? "Nu mai înjuraţi de mame şi taţi, nu mai faceţi asta, vă rog! Acum românii sînt mai afectaţi, dar în două luni fotbaliştii străini vor pricepe şi ei ce se strigă din tribună. Vă înţeleg supărarea, dar e dificil pentru jucători să vă audă vorbele urîte, huiduielile. Cuvintele voastre creează atmosfera proastă!".

Portughezului i s-a cerut din nou demisia în timpul partidei cu Petrolul. Ce îi reproşează ultraşii? "Face totul ilogic! Jucători care s-au consacrat pe alte posturi sînt forţaţi să joace în poziţii cu care sînt total incompatibili, formula de joc cu un singur vîrf, pe Giuleşti, contra unei formaţii de pe locul 14 în Liga a II-a...Totul e îngrozitor!" şi "Echipa n-are nici un orizont, eşti o făcătură de antrenor! Nu ştii să aşezi jucătorii pe teren!" sînt două dintre mesajele postate ieri pe rapidisti.ro.

JOSE PESEIRO, antrenor Rapid
"Accept să plec, dacă lumea îmi cere asta! Am venit în România pentru performanţă, nu ca să mă cert cu cineva!"

7 meciuri consecutive fără victorie avea Rapid înaintea confruntării cu Petrolul, cîştigată în ultimul minut al prelungirilor, scor 3-2

Mesaje pe rapidisti.ro

"Noi, rapidiştii, îţi spunem să te dai la o parte, nu eşti şi nu vei fi în stare să mai redresezi corabia! Cel mai bun lucru este să-ţi dai demisia, şi asta acum! Ne-ai face fericiţi pe toţi!"
R50a

"Dă-ţi demisia! Rămîn la părerea că jucătorii au valoare, dar nu au un antrenor care să scoată asta la iveală"
jhon-rapidistu

"Peseiro îşi bate joc de tradiţia clubului, dar de vină e şi patronul, care îl tolerează în continuare. Vrea linişte? Păi, la Rapid e prea multă linişte, aşa au adus echipa în halul ăsta, de nu mai bate pe nimeni!"
AMAN

"Nu mai vreau să stea Peseiro, că sîntem varză ca joc, şi nici nu cred că o să jucăm mai bine cu el pe bancă. Nu ştiu ce mai vrea de la noi antrenorul ăsta, e dezastru!"
dan

Portughezul a ajuns la capătul răbdării în relaţia cu fanii, pe care îi consideră vinovaţi de atmosfera proastă

Jucătorii sînt prinşi la mijloc în conflictul dintre Jose Peseiro şi fani, iar antrenorul a sărit ieri în apărarea elevilor săi. A apărut în faţa presei: "Nu vreau să răspund întrebărilor, am doar un mesaj pentru suporteri". Ce le cere? "Nu mai înjuraţi de mame şi taţi, nu mai faceţi asta, vă rog! Acum românii sînt mai afectaţi, dar în două luni fotbaliştii străini vor pricepe şi ei ce se strigă din tribună. Vă înţeleg supărarea, dar e dificil pentru jucători să vă audă vorbele urîte, huiduielile. Cuvintele voastre creează atmosfera proastă!".

Portughezului i s-a cerut din nou demisia în timpul partidei cu Petrolul. Ce îi reproşează ultraşii? "Face totul ilogic! Jucători care s-au consacrat pe alte posturi sînt forţaţi să joace în poziţii cu care sînt total incompatibili, formula de joc cu un singur vîrf, pe Giuleşti, contra unei formaţii de pe locul 14 în Liga a II-a...Totul e îngrozitor!" şi "Echipa n-are nici un orizont, eşti o făcătură de antrenor! Nu ştii să aşezi jucătorii pe teren!" sînt două dintre mesajele postate ieri pe rapidisti.ro.

JOSE PESEIRO, antrenor Rapid
"Accept să plec, dacă lumea îmi cere asta! Am venit în România pentru performanţă, nu ca să mă cert cu cineva!"

7 meciuri consecutive fără victorie avea Rapid înaintea confruntării cu Petrolul, cîştigată în ultimul minut al prelungirilor, scor 3-2

Mesaje pe rapidisti.ro

"Noi, rapidiştii, îţi spunem să te dai la o parte, nu eşti şi nu vei fi în stare să mai redresezi corabia! Cel mai bun lucru este să-ţi dai demisia, şi asta acum! Ne-ai face fericiţi pe toţi!"
R50a

"Dă-ţi demisia! Rămîn la părerea că jucătorii au valoare, dar nu au un antrenor care să scoată asta la iveală"
jhon-rapidistu

"Peseiro îşi bate joc de tradiţia clubului, dar de vină e şi patronul, care îl tolerează în continuare. Vrea linişte? Păi, la Rapid e prea multă linişte, aşa au adus echipa în halul ăsta, de nu mai bate pe nimeni!"
AMAN

"Nu mai vreau să stea Peseiro, că sîntem varză ca joc, şi nici nu cred că o să jucăm mai bine cu el pe bancă. Nu ştiu ce mai vrea de la noi antrenorul ăsta, e dezastru!"
dan

Citește și:
A postat cum susține Columbia, iar imaginile fac înconjurul internetului
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
A postat cum susține Columbia, iar imaginile fac înconjurul internetului
ȘOC la FRF, după dezvăluirile Gazetei » Răzvan Burleanu își dă afară „mâna dreaptă”
Superliga
ȘOC la FRF, după dezvăluirile Gazetei » Răzvan Burleanu își dă afară „mâna dreaptă”
Elizabeth Omoregie și iubita Gabi Moreschi s-au îmbrăcat în tricoul naționalei favorite de la Mondial
Handbal
Elizabeth Omoregie și iubita Gabi Moreschi s-au îmbrăcat în tricoul naționalei favorite de la Mondial
Două cutremure masive au devastat Venezuela » Imagini înfiorătoare de pe stadioane: meciuri oprite de urgență
Stiri extrasport
Două cutremure masive au devastat Venezuela » Imagini înfiorătoare de pe stadioane: meciuri oprite de urgență
FOTO Stațiune din România revitalizată. Investiții de aproape 47 de milioane de lei
Profit.ro
FOTO Stațiune din România revitalizată. Investiții de aproape 47 de milioane de lei
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Cristiano Ronaldo tocmai a stabilit recordul pe care Messi nu i-l poate lua » Cel puțin nu în 2026!

Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!


Comentarii (5)
 •  19 Octombrie 2008, 00:56

BOYA PITBUL-CESINHA ANDRADE-SPADACIO LAZAR BOZOVICI-?-?-HERA (nu stiu exact care e pe dreapta sau pe stanga ca am vazut doar de cateva ori echipa, dar cred ca acea tripleta cu Pitbul Boya si Cesinha +doi fundasi de banda f. iuti va poate aduce victorii rapide!Deoarece stoperii sunt slabi,va trebui ajutati de halfi, care va trebui sa scape de jocul llaborios la mijloc prin pase lungi la cei trei din fata, surprinzand neaglomerata apararea adversa.

 •  19 Octombrie 2008, 00:43

1.Sa aleaga ca fundasii laterali pe aia care sa aiba mare viteza. Care sunt aia cu viteza la Rapid? Bozovici,Lazar si Hera(reprofilati) care sa faca un mare travaliu pe banda Eu i-as vedea pe aici, PE LINIA DE FUND! Centrali nu avem! Sa incerce si unul mai inalt ca Goian, daca are pe la tineret. 2. Inaintarea: O TRIPLETA:Boya, secondat indeaproape de Pitbul-Cesinha, sunt cheia atacului:Sa nu se mai temporizeze! Halfi: Andrade, Spadacio,DJALOVICI(!)+....!?a

 •  18 Octombrie 2008, 11:59

nu avem nevoie de un antrenor care sa nu stie nimic despre rapi !!!!

Vezi toate comentariile (5)
Comentează
Close