FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB

Mihai Stoica a dezvăluit de ce Cordea a fost rezervă în victoria cu Hermannstadt: „Îl necăjește!” + motivul schimbării lui Sorescu

Mihai Stoica (57 de ani), managerul general al celor de la FCSB, a analizat prestația vicecampionilor în victoria cu Hermannstadt, scor 1-0. +15   FOTO

Articol de GSP - Publicat luni, 23 ianuarie 2023 19:39 / Actualizat luni, 23 ianuarie 2023 19:59

Mihai Stoica a dezvăluit că Andrei Cordea suferă de o pubalgie și din acest motiv a fost ținut rezervă în deplasarea de la Sibiu.

Fostul campion cu FCSB se ia de Becali: „După câte eforturi faci, mă scoți după 45 de minute? Lasă-mă, frate, să plec acasă!”
FCSB

Mihai Stoica: „Cordea are o pubalgie”

„Cordea nu a jucat din prima pentru că are o pubalgie care îl necăjește. El lucrează fără oprire, face prevenție, dar ceva îl ține. Mai ales când e vorba de un jucător dezechilibrant, cu dribling... simți o jenă când nu ești bine”, a spus Mihai Stoica la „Sport Report”, emisiunea moderată la Orange Sport de Dan Udrea, redactorul-șef adjunct al Gazetei Sporturilor.

• Pubalgia este o afecțiune musculară în zona pubiană. Dă dureri mari, supărătoare și nu trece de la sine, repausul nefiind o soluție.

Mihai Stoica: „Sorescu nu putea să ducă un meci întreg”

„Sorescu mi s-a părut bine. Ok, cifrele nu arată extraordinar. Dar Sorescu a făcut pentru prima dată cuplu cu Miculescu în dreapta. David poate nu a avut o evoluție foarte bună.

Sorescu nu putea să ducă un meci întreg, era clar. Asta o știam de la început. Nici nu a jucat des în ultima vreme, dar e un jucător pe care ne bazăm și care ne va ajuta. Și Crețu a intrat bine.

Adrian Șut a alergat, conform sistemului nostru de monitorizare Catapult, e GPS-ul nostru, 13.197 de metri”, a dezvăluit Mihai Stoica.

S-a văzut clar la Compagno că nu are ritm. El nu a mai jucat de mult, din minutul 2 al meciului cu Chindia. Nici nu s-a antrenat în prima perioadă, a acuzat amețeli. A fost o accidentare groaznică
- Mihai Stoica, manager general FCSB

VIDEO. Bilel Omrani după Hermannstadt - FCSB 0-1: ,,Sunt fericit că golul meu a făcut diferența”