FOTBAL  »  Superliga  »  SEPSI VS FCU CRAIOVA

Mihai Stoica a reacționat imediat după decizia din cazul Sepsi vs FCU Craiova

Azi a venit decizia Comisiei de Recurs în scandalul de xenofobie de la meciul Sepsi - FCU Craiova. Partida se va rejuca. Mihai Stoica (57 de ani), managerul general al celor de la FCSB, a reacționat la câteva minute distanță.

Articol de - Publicat joi, 09 martie 2023 17:19 / Actualizat joi, 09 martie 2023 18:02

• După ce la Comisia de Disciplină s-a decis victoria lui Sepsi cu 3-0,  Comisia de Recurs a hotărât azi ca meciul să se rejoace din minutul 1, pe 15 sau 16 martie, data exactă urmând să fie stabilită în curând

Mihai Stoica a susținut din prima clipă cauza lui Adrian Mititelu în disputa cu Sepsi, militând pentru dreptul sportiv. La câteva clipe distanță de la anunțul GSP, managerul celor de la FCSB a transmis un mesaj.

Mititelu, prima reacție după decizia Comsiei de Recurs: „Am așteptat-o ca pe o sentință penală”
SEPSI - FCU CRAIOVA

Mihai Stoica salută decizia din cazul Sepsi vs FCU Craiova

„Rejucarea meciului Sepsi - Craiova, un mare pas spre normalitate. Cel mai mare făcut de actuala FRF prin Comisia de Recurs!”, a scris Mihai Stoica pe contul personal de Facebook.

FCU Craiova poate obține calificarea în play-off înainte de meciul direct

În etapa 30 din Superliga, FCU Craiova joacă la Hermannstadt, Sepsi la FCSB. Oltenii au acum un punct în plus, și dacă o bat pe Hermannstadt și Sepsi pierde cu FCSB, FCU Craiova e matematic în play-off înainte de meciul de la Sf. Gheorghe.

VIDEO. Avocatul Cristian Jura după Comisia de Recurs de la Sepsi - FCU: „Cred că decizia finală va fi în sensul sportului”

EXCLUSIV Halucinant! Căpitanul Achim a pariat pe înfrângerea echipei sale la un meci de Liga 1: a dat gol în memoria bunicului său, dar a pierdut banii la ultima fază. „Sunt blestemat. Îmi vine să plâng”

EXCLUSIV Bilete vândute din portbagaj și acuzații de speculă și distrugere » Ce s-a întâmplat, în Gruia, înaintea derby-ului CFR - U Cluj

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”