Alte știri din fotbal
Hermannstadt - Rapid 0-3 » Giuleștenii se distrează la Sibiu și urcă pe primul loc! Gol de colecție pentru Grameni, punctează și Jambor!
2
Golul anului în Superliga! Grameni, șut senzațional de la 40 de metri
0
Înlocuire de portar în meciul Hermannstadt - Rapid
0
Varianta pe care Cristiano Bergodi o exclude complet: „Să fim serioși”
1
Știri din fotbal internațional
Fostul star de la Real Madrid și Bayern Munchen, în negocieri cu o echipă din MLS
0
Albacete - Barcelona, în sferturile Cupei Regelui » Gazdele nu au trac! Ocazii la ambele porți
0
Prima ocazie în Arsenal - Chelsea » Duel londonez în returul semifinalei Cupei Ligii Angliei
1
Reacția lui Udinese după a doua excludere a lui Răzvan Sava: „Nu a avut nicio problemă și mizăm pe el”
0
Lifestyle
I-au prins! Kim Kardashian se iubește cu unul dintre cei mai cunoscuți sportivi din lume
7
Fotomodelul care a câștigat 290.000 de euro doar urmărind meciurile de la Australian Open!
2
„Noua Diletta Leotta” » Tania a atras toate privirile cu o apariție îndrăzneață la TV: „Ești uimitoare!”
1
Simona Țăranu, pictorial în Caraibe: „Iubitul tău e cel mai norocos om de pe pământ” » Ce loc a evitat
13
Cât costă, de fapt, „ceasul de 200.000 de euro” de la mâna lui Ilie ...
Libertatea
Lewis Hamilton a spart 140.000 de euro împreună cu Kim Kardashian. Vedetele ...
Adevărul
Fostul arbitru din Liga 1 spune că a „zguduit” Bursa de Valori: „Am o avere ...
GSP SPECIAL
Trei bărbați au fost găsiți împușcați în cap la o cabană păzită cu drone în ...
Libertatea
A fost ofsaid de un metru, iar arbitrul de tusa era perfect pe aceeasi linie cu atacantul. Asa ca ori este nepricepere si arbitrul trebuie trimis la divizia 5 sau este rea vointa si atunci trebuie suspendat vreo 10 meciuri. Valabil pentru orice meci.
daca este ofsaid, acesta este milimetric. In cazul acestor faze la limita, arbitrul are dreptate indiferent de decizia luata.
Nu are MM nicio soluție inedită. Chestia asta a fost propusă încă de prin anii '90. Problema e că e neregulamentar!! Singura intervenție (tehnologie) regulamentară e VAR (Video Assistant Referee).
Se recupereaza punctele in meciul cu fcsb, asta sa fie problema. De meciul fcsb chindia nu a fost nimic de zis? :))
La unele faze, băeții din carul de transmisie (cine este tegizor de transmisie? e secret?) nici nu dau reluări. Sunt situații când reluarea este dată târziu, ai zice că le aleg pe cele din unghiuri favorabile ori invers, în funcție de preferințele "tehnicienilor (oameni și ei, probabil gigiști - condi[ie esen[ială să promovezi în massmedia sportivă)... Și mai e ceva, la analizarea meciurilor, se reiau (în exces) fazele litigioase și mai pu[in (sau de loc) fazele frumoase ale anumitor echipe (căci și realizatorii emisiunilor au preferințe, sunt și ei oameni, probabil gigiști).
Compari fair play-ul de la rugby cu mitocania de la fotbal ?
Cu asa ceva poate sa vina unul a carui expertiza e de “supus la stapan”. Cu romanisme dinastea mai ajungem la CM cand se plictisesc de fotbal statele evoluate, isi pierd interesul si nu mai participa. Calea pe care trebuie sa mergem e fix opusa mentalitatii romanesti...
La rugby se mai întîmplă ... chiar și la noi, pe vechiul Arcul de Triumf. Calitatea imaginii era cam de ***, pixelul cît o pisică. dar în fine. Acu, pe noul stadion, nu știu.
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Da ma, sa fie un ecran urias sa vada si suporterii ca sa intre in teren peste arbitri :))Crezi ca aia care au venit cu ideea VAR au fost prosti de au apelat la un monitor pe marginea terenului ?
Prințul Orobas.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.