FOTBAL  »  Superliga  »  CS MIOVENI - RAPID

FOTO Mutu, scos din sărite! Și-a vărsat nervii pe un jucător în timpul meciului cu Mioveni

Adrian Mutu, furios pe Alexandru Ioniță II / FOTO: Captură TV @Digi Sport 1 +5   FOTO
Adrian Mutu, furios pe Alexandru Ioniță II / FOTO: Captură TV @Digi Sport 1

Articol de - Publicat vineri, 17 februarie 2023 21:28 / Actualizat vineri, 17 februarie 2023 21:28

Adrian Mutu (44 de ani) l-a certat pe Alexandru Ioniță II (28 de ani), din cauza unei decizii neinspirate luate în debutul reprizei secunde a meciului CS Mioveni și Rapid.

Rapid s-a apropiat cu greutate de poarta lui CS Mioveni în prima repriză. Imediat după reluare, giuleștenii au avut o șansă nesperată să deschidă scorul, dar Alexandru Ioniță II nu a luat decizia corectă.

Kovacs, chemat la VAR pentru o fază greșită » MM, Nistor și Chipciu se revoltă: „E penibil! În România trebuie să ieși și să țipi!” + „ Erau niște penalty-uri de închisoare”
VAR

Adrian Mutu, furios pe Alexandru Ioniță II

În minutul 48, Alexandru Greab a ieșit din careul de 16 metri al celor de la Mioveni. Degajarea lui a fost defectuasă, directă la Alexandru Ioniță II, aflat singur la aproximativ 30 de metri de poartă.

+1 FOTO

Deși nu avea niciun adversar în cale, „decarul” Rapidului a ezitat, a amânat șutul și a pasat în dreapta, către Emmers.

Adrian Mutu a fost un car de nervi pe bancă. A strigat către fotbalistul lui „Trage la poartă!”, apoi a continuat să gesticuleze timp de câteva secunde.

VIDEO. Atmosferă spectaculoasă la CS Mioveni - Rapid

Sabău, deznădăjduit după finalul dramatic din Chindia - U Cluj: „Așa se întâmplă mereu la noi”

Iosif Rotariu se întoarce în fotbal » Clubul la care va activa + ce foști internaționali l-au convins să accepte oferta