Alte știri din fotbal
S-a aflat acum » Pe cine voia să aducă Kopic la Dinamo: respins după instalarea lui Campos
0
MM Stoica salută inițiativa lui Răzvan Burleanu: „Dacă se va opera această modificare de regulament...”
0
Eșec pentru Corvinul în primul amical din Slovenia
0
Ziua „Z”! Merge la Palat pentru negocierile decisive chiar de ziua lui Gigi Becali: „A ajuns în țară”
1
Știri din fotbal internațional
Elveția - Canada, meci decisiv pentru șefia grupei B de la CM 2026. Gol în minutul 46
0
Ronaldinho, prezentat oficial în Serie C la 46 de ani! Și-a setat un obiectiv specific în noul sezon
0
„Rațiu” și „Hagi”, prezenți în Seattle la Bosnia - Qatar » Explicația din spatele unei fotografii antologice de la Mondial
2
Bosnia - Qatar: doar la victorie! Start în repriza secundă
1
Lifestyle
Georgina s-a pozat doar în ... tricou pentru a sărbători live golurile lui Cristiano Ronaldo! » Fotografia devenită virală
3
Jucătorul din naționala României căută echipă, dar acum se relaxează cu logodnica în Capri: „Undeva între mare și visele mele”
2
Dan Alexa a avertizat-o pe Diana Munteanu în legătură cu fiul ei fotbalist: „Să nu ia asta de la taică-su', că se nenorocește!”
5
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
5
Cum trăiește o tânără avocată într-o garsonieră de 10 metri pătrați, la ...
Libertatea
Secretul bine păzit al regimului Ceaușescu: accidentul care a afectat-o ...
Adevărul
Cum arată casa unde a copilărit miliardarul Ion Țiriac
GSP SPECIAL
BNR pune în circulație noi bancnote în România. Ce se schimbă pe banii care ...
Libertatea
Sistemul din Belgia ar fi bun. Nu mai castigi campionatul cu echipele mici . Atunci se vede adevarata valoare.
De ACORDEON.
Logica stramba si marginita, care habar nu are de ideea de marketing. Ai citit despre ideea de play-off si play-out? Asadar, daca ai 12 echipe nu inseamna doar 11 meciuri acasa si, inca ceva, nu vor fi doar 17 meciuri cu 1000->2000 de spectatori/meci.Ia spune, cate televiziuni straine ar transmite o asemenea competitie? Dar nu cumva tu vrei o liga de incalzire pentru Steaua in Europa? :)) Nostalgia altor vremuri, asa-i? :)
de fapt, vor fi 16 meciuri. pt ca dupa sezonul regulat ar urma play-off. 11 in sezon +5 in play off. mie imi place sistemul
Numărul de meciuri ar fi aproape același, pentru că după încheierea minicampionatului de 22 de etape, ar urma desfășurarea play-off/out, cu încă 10 meciuri pentru fiecare echipă. Cu amendamentul că partidele s-ar disputa între echipe mult mai apropiate ca valoare, fără sincope financiare etc. Deci campiontul ar deveni chiar mai spectaculos. Propunerea lui Mircea Sandu este una foarte bună și logică, cei care se opun, cluburile și Liga lui Mitică, o fac pentru că dispărând echipele slabe vor dispărea și anumite „surse de putere și venit” care îi mențin pe câte unii în funcție și în competiție în acest moment.
1.Steaua,2.Dinamo,3.Rapid,4.CFR,5.Craiova,6.Timisoara,7.Vaslui,8.Petrolul,9.Pandurii,10.Astra,11.Otelul,12.Brasov.Ar mai fi Gaz Metan,U cluj care n-ar mai avea loc in prima liga.
daca sunt putine echipe si cu putere adio blaturi, a se vedea cum castiga steaua la chiajna, neamt u cluj si in alte locuri , jenant, daca sunt echipe tari nu vand meciurile si se reduc blaturile
O liga cu 12 echipe cu sistem playoff-playout este ideal pentru campionatul nostru meciuri mult mai tari ca si calitate iar ca numar vor tot in jur de 17-20 de meciuri pe sezon in campionat,plus meciurile de cupa Romaniei,eu cred caeste un sistem potrivit pentru situatia actuala a Romaniei
nu ai inteles, 22 de partide ar dura doar sezonul regulat dupa care ar urma play-off/play-out cu inca "n" partide... ar fi mai putine echipe, s-ar concentra valorile, nu ar mai intra alde chiajna sau bistrita si nici nu ar mai fi jocuri de culise daca se face si divizia B cu o sngura serie de 18-20 de echipe, in loc de 2 serii din care 10 echipe in faliment, deja ar incepe si aia sa produca bani din drepturile TV pentru ca ar fi echipe mai bune care se bat la promovare cu o acoperire nationala, etc
vorbesti aiurea.fotbalul romanesc fara steaua si dinamo nu mai prezinta nici un interes.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.