Alte știri din fotbal
S-a aflat acum » Pe cine voia să aducă Kopic la Dinamo: respins după instalarea lui Campos
0
MM Stoica salută inițiativa lui Răzvan Burleanu: „Dacă se va opera această modificare de regulament...”
0
Eșec pentru Corvinul în primul amical din Slovenia
0
Ziua „Z”! Merge la Palat pentru negocierile decisive chiar de ziua lui Gigi Becali: „A ajuns în țară”
1
Știri din fotbal internațional
Elveția - Canada, meci decisiv pentru șefia grupei B de la CM 2026. Gol în minutul 46
0
Ronaldinho, prezentat oficial în Serie C la 46 de ani! Și-a setat un obiectiv specific în noul sezon
0
„Rațiu” și „Hagi”, prezenți în Seattle la Bosnia - Qatar » Explicația din spatele unei fotografii antologice de la Mondial
2
Bosnia - Qatar: doar la victorie! Start în repriza secundă
1
Lifestyle
Georgina s-a pozat doar în ... tricou pentru a sărbători live golurile lui Cristiano Ronaldo! » Fotografia devenită virală
3
Jucătorul din naționala României căută echipă, dar acum se relaxează cu logodnica în Capri: „Undeva între mare și visele mele”
2
Dan Alexa a avertizat-o pe Diana Munteanu în legătură cu fiul ei fotbalist: „Să nu ia asta de la taică-su', că se nenorocește!”
5
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
5
Cum trăiește o tânără avocată într-o garsonieră de 10 metri pătrați, la ...
Libertatea
Secretul bine păzit al regimului Ceaușescu: accidentul care a afectat-o ...
Adevărul
Cum arată casa unde a copilărit miliardarul Ion Țiriac
GSP SPECIAL
BNR pune în circulație noi bancnote în România. Ce se schimbă pe banii care ...
Libertatea
este cea mai buna varianta,dar sa nu uitam ca Sandu a mai promis restructurarea sistemului competitional de mult timp si nu a facut NIMIC
In primul rand sa reorganizeze seria 2. Daca de acolo nu ar mai veni echipe asa de slabe, ar creste si nivelul jocurilor din seria 1. Sa faca o serie 2 cu 20 sau 18 echipe si apoi seria 1 cu 16 sau 18 echipe din care sa cada 4. Dar interesele sunt mair. Nu se va merge pe principiul performantei ci pe pile si relatii
E o prostie sa faca 12 echipe,cel mai bine ar face 20 ca,echipele noastre sa aibe si ele meciuri multe sa nu se mai planga ca,e greu cand joci cu echipe care sunt invatate sa joace din 3 in 3 zile iar in liga 2 sa faca un sistem cu o singura serie formata din 24 de echipe sa schimbe mentalitatea romanului care dupa 2 meciuri din 3 in 3 zile incepe sa zica ca e greu...parerea mea si sper sa nu fiu injurat sau facut cine mai stie cum:)
*2 direct, scuze...si asta sa se aplice ink din sezonul 2014-2015...cu sezoul urmator de tranzitie...
Pentru cel mai sunculos blogger din Romania ...ridicam paharul! :)))))
Varianta cu 12 echipe este o tampenie, insa de la un creier inexistent ca al lui Sandu nu ai la ce sa te astepti..din punctul meu de vedere varianta cu 14 echipe este cea mai indicata, din care 12 sa cada direct (altfel nu ai competitie in sezonul regulat) si 6+6 la play-off si play-out..din care inca 2 sa cada..Pentru esalonul 2 consider potrivit un sistem intr-o singura serie cu 18 echipe din care sa promeveze 2 direct si alte 2 dupa play off...asemanator Serie B Italia.la fel pentru retrogradare..Somn Usor Federatie si Liga de rahat..
daca sa zicem o echipa are nevoie de o vicorie si castiga cu arbitrii meciul pentru play off si apoi meciul decisiv pentru campionat tot cu arbitrii... suporterii adversarilor o sa fie mai putin interesati sa se uite la fotbal, cand o sa vada bataie de joc. Uite greseli la steaua - petrolul (neintentionate) dar era pe viata si pe moarte si cea care pierdea nu prindea play off ul ? era un scandal... iar la sfarsitul campionatului o sa fie si scandalul 2. deci se dubleaza scandalurile. Eu mi-am spus parerea, e posibil sa nu am dreptate. Tot ce spun este ca avem coruptie, iar metoda propusa da putere arbitrilor care fac parte dintr-un sistem corupt. asa ca intai curatenia .. si dupa altele..
adevarul e ca foarte multe sunt pur si simplu greseli. pe care prea le transforma in tendinte si scandaluri. arbitrii ar evolua si ei. nimeni nu zice ca efectele ar fi vizibile din primul an
Total de acord. Respect!
prietene, eu sunt stelist...si VREAU sistemul asta. putin imi pasa daca iesim campioni, iesim pe locul 10 sau retrogradam. adica nu, nu putin imi pasa...vreau sa castigam fiecare campionat. dar mai ales vreau sa vad fotbal si sa nu ne mai facem de ras prin europa. si sa fiu sigur ca echipele care ne reprezinta tara, sunt cu adevarat cele mai bune. si cred ca sistemul asta ar ajuta
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.