Alte știri din fotbal
FCSB a primit oferta scrisă pentru titular: „Se intervine din multe direcții”
0
După distracția cu amatorii, Universitatea Craiova a dat de greu: cum s-a terminat primul test tare din Austria. Debut pentru Răzvan Sava
0
4 întrebări punctuale la care a răspuns dinamovistul Alex Pop, în Polonia: „Problema a fost la mine. Sistemul 4-4-2 mă ajută”
0
Ironia managerului, după ce Alexandru Băluță a fost prezentat oficial
0
Știri din fotbal internațional
Imagini nebune înainte de Scoția - Brazilia: „Braveheart” s-a urcat pe masă
0
Elveția - Canada, meci decisiv pentru șefia grupei B de la CM 2026 » Echipe de start
0
Bosnia - Qatar: doar la victorie! Imagini colosale transmise din stadion de reporterii GSP
0
Atletico Madrid a transferat jucătorul crescut în curtea Barcelonei
0
Lifestyle
Georgina s-a pozat doar în ... tricou pentru a sărbători live golurile lui Cristiano Ronaldo! » Fotografia devenită virală
3
Jucătorul din naționala României căută echipă, dar acum se relaxează cu logodnica în Capri: „Undeva între mare și visele mele”
2
Dan Alexa a avertizat-o pe Diana Munteanu în legătură cu fiul ei fotbalist: „Să nu ia asta de la taică-su', că se nenorocește!”
5
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
5
BNR pune în circulație noi bancnote în România. Ce se schimbă pe banii care ...
Libertatea
Secretul bine păzit al regimului Ceaușescu: accidentul care a afectat-o ...
Adevărul
Cum arată casa unde a copilărit miliardarul Ion Țiriac
GSP SPECIAL
Se schimbă regulile jocului, iar comenzile ieftine se scumpesc. Ce se va ...
Libertatea
20 ar trebui nu 12! Astfel am conta si noi prin Europa si ar disparea pauza de iarna care pur si simplu omoara forma echipelor, degaba vor fi 12, ca in Belgia cu playoff, unde ai lor deja critica acest sistem, ei ne contand aproape deloc in cupele europene. Pana si pe wikipedia gasesti asta referitor la sistemul lor cu 12 echipe: "Many already criticized the format and point out the Dutch Eredivisie, where the playoffs are not being played anymore" ___ Cu 12 echipe nationala noastra, se va ingropa definitiv, unde mai mult ca sigur la cele 12 ramase, vor domnia strainii! Atunci liga sa faca, ca fiecare echipa sa aibe doar un max' de 5 straini in lot si doar 3 pe teren!
cu sistemul cu 12 echipe, cupa romaniei, si cupa ligii(ca a fost ceva propunere nu cu mult timp in urma ), zic ca ar fi suficiente meciuri o crestere a fotbalului romanesc de exemplu daca steaua si cfr s-ar califica in fazele finale ale celor 3 compiritii s-ar putea intalnii de 8 ori :))
unu cu 14 ar fi mai ok
Nasul are perfecta dreptate numai ca asta ar insemna ca mai putini "investitori" sa se infrupte din banii televiziunilor si asta inseamna razboi. Nimeni nu renunta benevol la partea lui de ciolan. O concentrare a resurselor ar fi benefica pt. fotbalul romanesc. Nu se va schimba insa nimic pt. ca la romani binele personal este mai important decit binele obstesc
DA DA DA DA DA DA!!! Sunt de acord.
:)) nu ma mai obosesc sa iti explic ca ar creste in valoare echipele fruntase jucand intre ele 4 meciuri pe sezon decat sa joace cu echipe care se baga cu fundu in poarta si trag de timp din prima repriza
atunci o formula matematica care sa ia in calcul punctele din sezonul regulat dar sa nu influenteze decisiv play off-ul inca din start. sunt sigur ca se pot gasi variante. e corect si argumentul tau, nu zic nu
doar ca ai scadea valoarea campionatului pt ca echipele fruntase nu s-ar omora sa scoata puncte ca orcum nu se pun la mai nimic si nu mi se pare corect ca echipa de pe locul 6 sa aiba aceleasi sanse cu echipa de pe primul loc la titlu. Adica alti au tras 22 de etape sa fie pe primul loc iar aia de pe locul 6 au jucat un meci bun unul slab dar au acelesi sanse la titlu
nu stiu cum sa-ti spun da steaua, rapid si dinamo, abia bat cu 3-0 cateodata echipele de pe fundul clasamentului, iar manchester, chelsea si city matura cu ele, si tot nu fac campionat de 12 echipe, raportat la bugete, da bistrita este peste west bromwich, comparativ cu echipele de varf de la noi
eu nu as cumula punctele din sezonul regulat cu cele din play off. sau as gasi o formula matematica (gen 3 pct in sezonul regulat=1 pct in play off). Pt ca in timpul sezonului regulat se pot acumula puncte pe aranjamente cu echipe mai slabe. gandeste-te (daca s-ar fi aplicat anul asta sistemul) cu ce avantaj ar fi intrat steaua in play-off. nu prea mai avea sens play off-ul
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.