Alte știri din fotbal
FCSB a primit oferta scrisă pentru titular: „Se intervine din multe direcții”
0
După distracția cu amatorii, Universitatea Craiova a dat de greu: cum s-a terminat primul test tare din Austria. Debut pentru Răzvan Sava
0
4 întrebări punctuale la care a răspuns dinamovistul Alex Pop, în Polonia: „Problema a fost la mine. Sistemul 4-4-2 mă ajută”
0
Ironia managerului, după ce Alexandru Băluță a fost prezentat oficial
0
Știri din fotbal internațional
Imagini nebune înainte de Scoția - Brazilia: „Braveheart” s-a urcat pe masă
0
Elveția - Canada, meci decisiv pentru șefia grupei B de la CM 2026 » Echipe de start
0
Bosnia - Qatar: doar la victorie! Imagini colosale transmise din stadion de reporterii GSP
0
Atletico Madrid a transferat jucătorul crescut în curtea Barcelonei
0
Lifestyle
Georgina s-a pozat doar în ... tricou pentru a sărbători live golurile lui Cristiano Ronaldo! » Fotografia devenită virală
3
Jucătorul din naționala României căută echipă, dar acum se relaxează cu logodnica în Capri: „Undeva între mare și visele mele”
2
Dan Alexa a avertizat-o pe Diana Munteanu în legătură cu fiul ei fotbalist: „Să nu ia asta de la taică-su', că se nenorocește!”
5
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
5
BNR pune în circulație noi bancnote în România. Ce se schimbă pe banii care ...
Libertatea
Secretul bine păzit al regimului Ceaușescu: accidentul care a afectat-o ...
Adevărul
Cum arată casa unde a copilărit miliardarul Ion Țiriac
GSP SPECIAL
Se schimbă regulile jocului, iar comenzile ieftine se scumpesc. Ce se va ...
Libertatea
Sistemul cu multe echipe (18/20) pentru Romania nu mai pare sustenabil, mai ales financiar. Iar daca ma uit pe clasament si vad care sunt primele 12 echipe, prefer sa vad 3/4 meciuri directe pe sezon intre acestea, decat sa se joace si impotriva celorlalte 6 echipe. Deci eu optez pentru varianta cu 12, desi exista si aici un mare inconvenient, acela al promovarii jucatorilor romani, pentru ca cel mai probabil in goana dupa rezultate imediate, echipele (cele 12) nu vor mai avea rabdare sa promoveze jucatori romani tineri in prima liga (exemple fiind si azi: CFR, Vaslui, Petrolul, Astra). Insa si aceasta problema ar putea fi reglementata de catre LPF si FRF.
O LIGA NASU ORACOLU , CU ECHIPE NUMAI UNA SI UNA , DUPA CHIPUL SI ASEMANAREA ACESTORA : ADICA MIOVENI, OTOPENI, ONESTI, PIATRA NEAMT, BRANESTI, POATE BALCESTI, SPORTUL DESFIINTAT, ECHIPE CU TRIBUNE ARHIPLINE ... SA TE TII AUDIENTA ...
nu. nu-s deacord, dar is deacord ca nasu sa plece
Nu sunt de acord. 12 sunt prea multe:))) Mai bine cu 10 echipe. E clar ca o condensare a valorilor ar fi benefica, dar asta ar intra in contradictie cu alte interese. Nu se va diminua numarul echipelor, sunt convins de asta! Mafia e prea puternica.
putine echipe = putini jucatori din care steaua poate cumpara. dar voi preferati sa jucati singuri intr-o liga a voastra ca sa castigati sigur... indiferent ca nu ati avea jucatori de unde sa luati
de ce nu faceti liga steaua cu echipele fane ale stelei... si sa ia mereu steaua campionatul. si alt campionat de 12 echipe care sa ia direct locurile 2 si 3... sau mai bine.... sa fie steaua singura echipa din lume... Ce fel de suporter vrea sa scape de competitie ? ... ca daca si acuma va e frica ... e chiar trist
Vorbe, vorbe si iar vorbe...
Parerea mea si a celorlalti useri nu conteaza. Deci f... y.. jesepe.
da! vreau 12 echipe din care sa nu faca parte rapid dinamo kefere si altii care cred ca joaca derby cu steaua...;) sper sa-i iasa combinatia lui Mircea Sandu
deci sa inteleg ca tu preferi sa joci cu ceahlaul, bistrita, severin si iasi decat sa mai joci o data cu steaua ,dinamo, cfr, petrolul. asta e toata diferenta si ca nu o sa mai avem campioane fabricate care au facut blaturi cu echipele care nu se bateau la nimic, pt ca in sistemul cu 12 echipe nu o sa iti permiti sa faci blaturi asa usor
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.