FOTBAL  »  Superliga  »  FC ARGES - FC VOLUNTARI

Moment ciudat în Liga 1 » Sebastian Colțescu, acuzat că a fluierat mai devreme finalul primei reprize

Sebastian Colțescu a stârnit controverse la pauza meciului FC Argeș - FC Voluntari, din etapa #28 a Ligii 1. „Centralul” a fost acuzat că a fluierat mai devreme finalul primei reprize.

Articol de GSP - Publicat duminica, 27 februarie 2022 14:56 / Actualizat duminica, 27 februarie 2022 16:04

Sebastian Colțescu a fost acuzat că a fluierat mai devreme finalul primei reprize la meciul FC Argeș - FC Voluntari, scor 0-0,din etapa #28 a Ligii 1. În ciuda protestelor, decizia „centralului” a fost una corectă.

Arbitrul a decis să nu acorde minute de prelungire pentru prima parte a duelului din Trivale și a fluierat finalul reprizei chiar când ceasul său și grafica de la TV au indicat minutul 45:04. Totuși, tabela stadionului din Pitești arăta că ar mai fi fost 7 secunde de joc

Sebastian Colțescu, acuzat că a fluierat mai devreme finalul primei reprize din FC Argeș - FC Voluntari

Antrenorul lui FC Argeș, Andrei Prepeliță, a reacționat imediat, protestând la adresa „centralului”, pe care l-a invitat să privească tabela. Sebastian Colțescu a menținut decizia, una corectă, întrucât ceasul arbitrului este instrumentul oficial de măsurare a timpului de joc.

Episod antologic la Cupa Africii

Momentul amintește de un episod antologic de la Cupa Africii pe Națiuni, când zambianul Janny Sikazwe chiar a stricat meciul Tunisia - Mali, scor 0-1.

El a fluierat întâi finalul în minutul 85. Echipele au revenit de la vestiare, însă „centralul” nu s-a dezmințit și a pus punct jocului din nou mai devreme, în 89:45, fără a mai lăsa trei minute de prelungire.

Marius Șumudică, pus la zid de un fost antrenor al Rapidului: „O lipsă totală de colegialitate, dar e specifică lui”

Mihai Iosif, criticat pentru deciziile din derby: „S-a tot întâmplat în acest sezon! Mult hazard, Dinamo putea câștiga”

BOOM economic într-un oraș din România » Investiție de 650 de milioane de euro: fabrica de anvelope se mută din Rusia