FOTBAL  »  Superliga  »  CFR CLUJ - SEPSI

FOTO Momentul de panică din CFR Cluj - Sepsi, taxat în direct pe transmisiune: „Jucătorii ăștia n-au și ei părinți acasă?!”

În minutul 69 al meciului dintre CFR Cluj și Sepsi, la scorul de 1-1, Yuri Matias (27 de ani) s-a ciocnit de Roland Niczuly (27 de ani). Toată lumea prezentă s-a speriat de căderea portarului covăsnean. +14   FOTO

Articol de GSP - Publicat luni, 17 octombrie 2022 22:41 / Actualizat luni, 17 octombrie 2022 23:09

Yuri, marcatorul golului lui CFR Cluj din meciul cu Sepsi, a căutat „dubla” la o fază fixă petrecută în minutul 69. În săritură, s-a ciocnit cu Roland Niczuly.

+10 FOTO

„Centralul” Istvan Kovacs a făcut semne disperate către echipele medicale, iar unul dintre colegi s-a repezit să îl ajute. În acel moment, Niczuly și-a schimbat poziția și a făcut semn că totul este în regulă. De altfel, goalkeeperul a continuat meciul fără probleme.

Reacția lui Niczuly, taxată în direct

Ionuț Angheluță, unul dintre comentatorii partidei la postul Digi Sport 1, a criticat live momentul.

„Jucătorii ăștia n-au și ei părinți acasă, nu-și dau seama că se sperie?! Simulări, simulări, dar mai ușor. Colegul lui s-a dus să-i scoată limba, să nu se sufoce, și el i-a făcut semn că nu are nimic, dar a rămas pe jos”, a spus Angheluță.

De ce a refuzat-o pe FCSB și a semnat cu rivala din Liga 1: „Știam tot!”
INTERVIU
Dan Petrescu nu se dezminte: „Titlu? Noi să ne calificăm în play-off” + „Lupta nu va mai fi ca anul trecut”