FOTBAL  »  Superliga  »  POLI IAȘI - DINAMO

FOTO Momentul în care toți dinamoviștii și-au pus mâinile în cap! Cum a putut să rateze cu poarta goală

Dinamovistul Astrit Selmani (26 de ani) a ratat dintr-o poziție ideală în minutul 79 al meciului cu Poli Iași, la scorul de 0-0.

Articol de - Publicat vineri, 01 martie 2024 21:24 / Actualizat vineri, 01 martie 2024 22:11

Prima repriză a duelului Poli Iași - Dinamo, din runda cu numărul 29 a Superligii, a fost modestă. Un singur șut pe poartă, expediat de Cătălin Itu.

Degringoladă în vestiar la Poli Iași - Dinamo » La nicio echipă din Superligă nu s-a ajuns în această situație
Poli Iași - Dinamo

FOTO. Astrit Selmani, ocazie rarisimă în Poli Iași - Dinamo

Odată cu trecerea timpului, dinamoviștii au prins curaj. Cea mai mare ocazie a venit în minutul 78. O acțiune prelungită de atac a adus mingea la Astrit Selmani. Kosovarul, introdus în repriza secundă, a fost servit ideal de Bordușanu, la 6 metri de poartă, poziție centrală, între apărătorii ieșeni.

Selmani nu și-a calculat bine pașii și a reluat defectuos, din alunecare, mult peste poartă. Lui Zeljko Kopic nu i-a venit să creadă!

Chiar dacă ar fi scuturat plasa, reușita dinamovistului risca să fie anulată. Poziția în momentul pasei trimise de Bordușanu era una suspectă de ofsaid.

Câteva secvențe mai târziu, a venit rândul lui Hakim Abdallah să irosească o șansă mare. A fost lăsat singur cu portarul, dar a tras direct în Ailenei.

Match Quiz Universitatea Craiova - Rapid

Te pricepi la Superligă? Plasează gratuit predicțiile tale pe Universitatea Craiova - Rapid și câștigă premiile puse în joc!

VIDEO. Ionuț Negoiță anunță un proiect gigantic la Dinamo: „Dau scris! Minimum 10 oameni de afaceri ar fi dispuși să contribuie”

Jucătorul din Superligă care l-a impresionat pe MM Stoica: „Imbatabil! Fotbalist bun, bun”
FCSB
Dinamo vrea să îmblânzească „fiara”: „Acum 5 ani a fost la un pix distanță de a ne antrena. Dincolo de ce va fi diseară, îți mulțumim!”