FOTBAL  »  Superliga  »  POLI IAȘI - CS U CRAIOVA 2-1

Mulţescu, la a doua înfrângere consecutivă în Liga 1: "E un deja-vu, toţi fac asta cu noi"

Articol de GSP - Publicat vineri, 25 noiembrie 2016 22:41

Gheorghe Mulţescu consideră că motivul pentru care echipa sa a pierdut meciul cu Poli Iaşi, scor 1-2, este că fotbaliştii săi greşesc foarte mult la finalizare.

"Am pierdut pentru că am întâlnit o echipă disperată după puncte, cu jucători buni. La mine e un deja-vu. Majoritatea echipelor se blochează cu noi, închid culoarele. când nu poţi să înscrii din doi, trei metri şi mai faci şi penalty, nu poţi să ai pretenţii. A fost penalty clar", a spus antrenorul Craiovei la finalul partidei, la TV Digi Sport.

Mulţescu a acuzat şi faptul că a fost nevoit să se bazeze pe un număr foarte mic de jucători până acum şi a evitat să discute despre lupta la titlu.

"E realitatea, tot ce am facut până acum, am făcut cu 14 jucători. N-avem ce ne trebuie să dăm gol. Noi facem greşeli destul de multe", a concluzionat Mulţescu.

CS U Craiova rămâne pe locul al doilea, la trei puncte în urma Stelei, însă a fost egalată de Viitorul, care s-a impus astăzi cu ASA Târgu Mureş.

Citește și:
„Mă intrigă!” » David Popovici a cucerit aurul la 100 de metri în Trofeul Settecolli, apoi a enunțat marele obiectiv: „Mă gândesc serios”
Altele
„Mă intrigă!” » David Popovici a cucerit aurul la 100 de metri în Trofeul Settecolli, apoi a enunțat marele obiectiv: „Mă gândesc serios”
„Mamă, e ceva incredibil aici!” » Ce echipă din Liga 1 a cucerit-o pe Cătălina, antrenoarea din fotbalul românesc
Superliga
„Mamă, e ceva incredibil aici!” » Ce echipă din Liga 1 a cucerit-o pe Cătălina, antrenoarea din fotbalul românesc
Discuție de ultimă oră între Gigi Becali și Florin Tănase: „Contractul e făcut. Mâine dimineață pleacă în cantonament”
Superliga
Discuție de ultimă oră între Gigi Becali și Florin Tănase: „Contractul e făcut. Mâine dimineață pleacă în cantonament”
Dinamo a pierdut amicalul cu Motor Lublin! 3 goluri încasate și o veste bună pentru Nuno Campos
Superliga
Dinamo a pierdut amicalul cu Motor Lublin! 3 goluri încasate și o veste bună pentru Nuno Campos
FOTO Alertă alimentară în România: Croissant cu Nutella de la Lidl, Kaufland și Metro, retras de pe piață
Profit.ro
FOTO Alertă alimentară în România: Croissant cu Nutella de la Lidl, Kaufland și Metro, retras de pe piață
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

„Mă intrigă!” » David Popovici a cucerit aurul la 100 de metri în Trofeul Settecolli, apoi a enunțat marele obiectiv: „Mă gândesc serios”

Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!


Comentarii (26)
alex_777
alex_777  •  26 Noiembrie 2016, 12:19

Pai simplu ar fi urmatorul scenariu: dai primul gol, tratezi meciul serios si in prima parte ca aseara s-a vazut clar ca am jucat cu numele in primele minute ca apoi sa incerci in disperare incrierea golului egalizator, apoi obosesti incercand sa castgi cand de fapt vei pierde pe contraatac, sa ratezi este usor cand ai presiune pe umeri, greseli de pase usoare, incercari individuale esuate si in final dezastru, sper ca am invatat ceva acum cand ne permitem peste putin timp este prea tarziu! Succes!

ion.ionescu
ion.ionescu  •  26 Noiembrie 2016, 10:57

"Iegzistă" doar 2 explicaţii : BLAT (cu Iaşi au mai existat înţelegeri de acest gen şi în ultimele 2 campionate) sau RATAŢI. La primul gol luat, Nuno Rocha (cred) s-a dat la o parte, mimând marcajul, după o serie de gafe în apărare. La al 2-lea, un 11 m aiurea. Golul lui Băluţă - o întâmplare, pentru că piticul se crede Messi şi vrea să iasă în faţă. Bănuiesc că nu vor ajunge nici în Europa, pentru economie. Sau Rotaru vrea să-i forţeze mâna Olguţei, să mai dea ceva în iarnă ? Ca tactică, Mulţescu ar trebui să aerisească jocul şi să-l ordoneze. Toţi cară mingea aiurea şi joacă exact ca în curtea şcolii, să-i vadă gagicile ce buni sunt fiecare...Da, piţurcă ar fi bun, ar pune ordine dar cine are bani pentru el ? Poate, doar să-i dea procent la revânzare şi să facă ce vrea în Club...

steaua1986forever
steaua1986forever  •  26 Noiembrie 2016, 09:38
Postat de observator_federal pe 26 Noiembrie 2016, 08:44

Nu compara o echipa care isi creeaza o multime cazii clare de gol (si le rateaza) cu o alta la care cel mai evidentiat jucator meci de meci este portarul! Si nu uita de arbitri, cei care pot inclina usor balanta unui meci disputat - aici intre Craiova si FCSB este o mica mare diferenta (un loc in clasament dar deja 6 puncte). Sa nu comparam deci caii cu magarii...

Alpine, nu te compari tu cu caii, stai liniștit. In rest, vad ca se constituie un alt hibrid de dragoste ardeleneasca in oltenia (după idolul vostru strica, cap de sticla - cacofonie intenționată si extrem de valabil). E bine. Morala ardelenească "suntem fanii oricui mai putin sa câștige Steaua" iese din nou la suprafață. Bine, voi sunteti obișnuiti cu oltenii, stii vorba aia, ca de aia au ei gatul lung, sa se uite peste munti daca e un post liber de sef in Ardeal si sa vina sa il ocupe....

Vezi toate comentariile (26)
Comentează