Comentarii (26)
alex_777
alex_777  •  26 Noiembrie 2016, 12:19

Pai simplu ar fi urmatorul scenariu: dai primul gol, tratezi meciul serios si in prima parte ca aseara s-a vazut clar ca am jucat cu numele in primele minute ca apoi sa incerci in disperare incrierea golului egalizator, apoi obosesti incercand sa castgi cand de fapt vei pierde pe contraatac, sa ratezi este usor cand ai presiune pe umeri, greseli de pase usoare, incercari individuale esuate si in final dezastru, sper ca am invatat ceva acum cand ne permitem peste putin timp este prea tarziu! Succes!

ion.ionescu
ion.ionescu  •  26 Noiembrie 2016, 10:57

"Iegzistă" doar 2 explicaţii : BLAT (cu Iaşi au mai existat înţelegeri de acest gen şi în ultimele 2 campionate) sau RATAŢI. La primul gol luat, Nuno Rocha (cred) s-a dat la o parte, mimând marcajul, după o serie de gafe în apărare. La al 2-lea, un 11 m aiurea. Golul lui Băluţă - o întâmplare, pentru că piticul se crede Messi şi vrea să iasă în faţă. Bănuiesc că nu vor ajunge nici în Europa, pentru economie. Sau Rotaru vrea să-i forţeze mâna Olguţei, să mai dea ceva în iarnă ? Ca tactică, Mulţescu ar trebui să aerisească jocul şi să-l ordoneze. Toţi cară mingea aiurea şi joacă exact ca în curtea şcolii, să-i vadă gagicile ce buni sunt fiecare...Da, piţurcă ar fi bun, ar pune ordine dar cine are bani pentru el ? Poate, doar să-i dea procent la revânzare şi să facă ce vrea în Club...

steaua1986forever
steaua1986forever  •  26 Noiembrie 2016, 09:38
Postat de observator_federal pe 26 Noiembrie 2016, 08:44

Nu compara o echipa care isi creeaza o multime cazii clare de gol (si le rateaza) cu o alta la care cel mai evidentiat jucator meci de meci este portarul! Si nu uita de arbitri, cei care pot inclina usor balanta unui meci disputat - aici intre Craiova si FCSB este o mica mare diferenta (un loc in clasament dar deja 6 puncte). Sa nu comparam deci caii cu magarii...

Alpine, nu te compari tu cu caii, stai liniștit. In rest, vad ca se constituie un alt hibrid de dragoste ardeleneasca in oltenia (după idolul vostru strica, cap de sticla - cacofonie intenționată si extrem de valabil). E bine. Morala ardelenească "suntem fanii oricui mai putin sa câștige Steaua" iese din nou la suprafață. Bine, voi sunteti obișnuiti cu oltenii, stii vorba aia, ca de aia au ei gatul lung, sa se uite peste munti daca e un post liber de sef in Ardeal si sa vina sa il ocupe....

p56p
p56p  •  26 Noiembrie 2016, 08:56

Am trait s-o vad si pe asta, un antrenor care nu da vina deloc pe arbitri dupa o infrangere.

eugen76_pan
eugen76_pan  •  26 Noiembrie 2016, 08:44

*** multumescule ca ne-ai lăsat din minutul 40 in 10.Rambe ala e bun la circ..par are..mai lipseste nasul rosu

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

observator_federal
observator_federal  •  26 Noiembrie 2016, 08:44
Postat de Alexandru Chis pe 26 Noiembrie 2016, 07:11

Aveti dreptate dle Multescu: Este un deja-vu! Numai ca acest "deja-vu" a fost invocat - cu mult inaintea dvs - de catre Reghecampf, astfel ca acest "deja-vu", reclamat de dvs, este o copie a unui alt... deja-vu. Asta-i soarta antrenorilor care nu sunt in stare sa desfaca o aparare aglomerata: dau vina pe... "deja-vu-uri"!

Nu compara o echipa care isi creeaza o multime cazii clare de gol (si le rateaza) cu o alta la care cel mai evidentiat jucator meci de meci este portarul! Si nu uita de arbitri, cei care pot inclina usor balanta unui meci disputat - aici intre Craiova si FCSB este o mica mare diferenta (un loc in clasament dar deja 6 puncte). Sa nu comparam deci caii cu magarii...

observator_federal
observator_federal  •  26 Noiembrie 2016, 08:30
Postat de Radulescu Aurel pe 26 Noiembrie 2016, 07:08

Foarte corect! A venit vremea paltonului,a venit timpul sa plece si acest Multescu(o catastrofa de antrnor),dar nu singur,si toti pensionarii de la echipa,M.Popescu,Popov,Zlatinski,Rocha,Bancu,Mazariche,plus cei transferati de Popescu.O echipa penibila,care nu are ce cauta in primele 10 locuri,Joaca penibil de mai multa vreme. Valea Multescu,nu ai resuscitat nimic esti un deja-vu al incompetentei;

Craiova joaca penibil? Daca ar inscrie la macar un sfert din ocaziile mari pe care si le creaza ar avea si rezultate! Aici nu este vina antrenorului... Iar arbitrii fac si ei ce pot. ...Bai dar chiar sa nu aiba ce cauta in primele 10? De ce urasti Craiova in asa hal, esti bine?

cliff2000
cliff2000  •  26 Noiembrie 2016, 08:15

Si uite asa FCSB primeste fara prea mare efort un titlu intr-o liga semiamatoare,cu ajutorul finului si celorlalti jucatori impresariati de stim noi cine.Dar e bine,SRL-ul din Berceni face bani,sustine economia tarii si ofera locuri de munca,nu? :)))

1618597915124142
Alexandru Chis  •  26 Noiembrie 2016, 07:11

Aveti dreptate dle Multescu: Este un deja-vu! Numai ca acest "deja-vu" a fost invocat - cu mult inaintea dvs - de catre Reghecampf, astfel ca acest "deja-vu", reclamat de dvs, este o copie a unui alt... deja-vu. Asta-i soarta antrenorilor care nu sunt in stare sa desfaca o aparare aglomerata: dau vina pe... "deja-vu-uri"!

908074729289300
Radulescu Aurel  •  26 Noiembrie 2016, 07:08

Foarte corect! A venit vremea paltonului,a venit timpul sa plece si acest Multescu(o catastrofa de antrnor),dar nu singur,si toti pensionarii de la echipa,M.Popescu,Popov,Zlatinski,Rocha,Bancu,Mazariche,plus cei transferati de Popescu.O echipa penibila,care nu are ce cauta in primele 10 locuri,Joaca penibil de mai multa vreme. Valea Multescu,nu ai resuscitat nimic esti un deja-vu al incompetentei;

  • 1
  • 2
  • 3
Comentează