FOTBAL  »  Superliga  »  POLI IAȘI - FCSB 5-2

Narcis Răducan, comentariu neiertător despre haosul de la FCSB: „E prea mult! Schimbări făcute ca la hochei!”

Narcis Răducan

Articol de GSP - Publicat luni, 28 septembrie 2020 16:34 / Actualizat marti, 29 septembrie 2020 12:36

Narcis Răducan (46 de ani), fostul director sportiv de la FCSB, și-a exprimat dezaprobarea față de cele 4 schimbări făcute de roș-albaștri în minutul 28 al partidei cu Poli Iași (2-5).

• CONTEXT: FCSB a început bine la Iași, cu gol în minutul 5, dar a continuat catastrofal partida cu echipa lui Pancu, primind 3 goluri în 25 de minute! Drept urmare, roș-albaștrii au efectuat nu mai puțin de 4 schimbări în minutul 28!

„Ce să mai explicăm? E ceva de explicat? Ca-n jocurile de pe computer, care vin cu diverse update-uri, pandemia a adus opțiunea asta, că poți să schimbi mai mulți jucători.

Problema e că au fost situații în care jucătorii au avut oferte de la FCSB, CFR și Craiova. Tot mai mulți care au ofertă de la aceste echipe se vor gândi de două ori înainte să semneze cu FCSB. E prea mult să fii schimbat ca la hochei, până în minutul 30”, a mărturisit Narcis Răducan, la emisiunea „Liga DigiSport”.

Moment incredibil la FCSB, în prima repriză de la Iași!

În înfrângerea usturătoare cu Poli Iași, 2-5, roș-albaștrii au efectuat nu mai puțin de 4 schimbări în minutul 28!

După ce Andrei Cristea a înscris golul de 3-1 pentru Poli Iași, Mihai Stoica, directorul sportiv al celor de la FCSB, a putut fi observat pe imaginile TV vorbind în tribune la telefon. Posibil cu cineva din staff, de pe banca tehnică, pentru că imediat după, 4 jucători de pe banca roș-albaștrilor au ieșit la încălzire, iar apoi au fost introduși pe teren! Este pentru prima dată când se întâmplă ca 4 jucători să fie schimbați în prima repriză, în același timp!

Andrei Miron, Florin Tănase, Sergiu Buș și Darius Olaru le-au luat locul lui Ștefan Cană, Adrian Șut, Andrei Istrate și Adrian Petre. Dacă primii trei au acceptat decizia oficialilor de la FCSB, Petre a părut cu adevărat nemulțumit, afișând un zâmet ironic în direcția băncii de rezerve.

VIDEO Toni Petrea: „Este o perioadă dificilă, dar trebuie să strângem rândurile!”

FCSB se teme de Dinamo înaintea meciului direct: „E nevoie de spiritul stelist” » Ce șanse are Dennis Man să joace

FCSB. Gigi Becali s-a testat de COVID: „Intra cu mască, fără mască. Nu avea nicio teamă” » De ce nu mai apare la TV și cine îi ia locul