FOTBAL  »  Superliga  »  POLI IAȘI - FCSB 5-2

Note GSP la Poli Iași - FCSB 5-2 » Singurii doi jucători de la oaspeți care au evoluat onorabil

Articol de GSP - Publicat duminica, 27 septembrie 2020 23:52 / Actualizat luni, 28 septembrie 2020 00:33

Poli Iași a reușit o victorie impresionantă pe teren propriu, 5-2 cu FCSB, deși echipa roș-albastră a avut 1-0 în minutul 6.

Cu o echipă de start improvizată, FCSB a fost dominată clar de Poli Iași, chiar dacă a deschis scorul în minutul 6, prin Andrei Istrate.

Fundașii Ștefan Cană, schimbat în minutul 28, Aristidis Soleidis plus mijlocașul Darius Olaru au fost considerați cei mai slabi jucători de pe teren. Aceștia au fost notați cu 4 de Gazeta Sporturilor. Singurii remarcați de la FCSB au fost fundașul stânga Ionuț Panțâru și Andrei Istrate. Cei doi au primit nota 7.