Comentarii (13)
godot
godot  •  13 Iulie 2019, 02:08

Toate ca toate, dar e aberant sa oblige staff tehnic sa dea interviuri inainte de meciuri si in pauză. E circ. Sa dea declarații foste glorii, staff administrativ etc.

raul4steaua
raul4steaua  •  12 Iulie 2019, 19:57
Postat de luisharcsa pe 12 Iulie 2019, 15:21

Cea mai tarzie ora de incepera a meciurilor,ar trebui sa fie ora 20 ,vineri si sambata. Duminica ora 19.00. Luni fara meciuri Toamna tarzie si primavara ,cel tarziu ora 18.00. Asa ar fi mai multi la stadion. Altfel este greu. Unii mai si lucram,sau trebuie sa facem multi km sa ajungem la meci. Na dar de unde respwct fata de suporter. Doar atat ,haidezi la meci noaptea la- 10 grade.

Televiziunea vrea audienta la TV, nu ii intereseaza de cei care merg pe stadioane!

0kay
0kay  •  12 Iulie 2019, 15:50

Problema este ca meciurile de fotbal nu mai au calitate. Parca vezi un meci de "judeteana",si tot ce auzi sunt injuraturi,ori pt arbitru ori pt echipa oaspete. Ce sa vezi la un meci de fotbal? Suporterii care sparg seminte si arunca cojile pe jos? Tot felul de indivizi *** sub influenta alcoolului? Noroc cu televiziunile care ne prezinta o forma ajustata a ceea ce se intampla pe stadion. Asa ca nu va mai plangeti de televiziuni.

luisharcsa
luisharcsa  •  12 Iulie 2019, 15:21

forzzainter
forzzainter  •  12 Iulie 2019, 14:20

Ia sa mai fi fost antrenori in campionatul nostru, Sumudica, Dinu, Panduru, Hizo, Halagian, Magiun Barbu, Ionut Popa si paliul ala de Ionut Chirila, sa fi vazut atunci interviuri la pauza :))))))

dora
dora  •  12 Iulie 2019, 13:30

Pai daca meciurile de vineri sunt programate la ora 21.00, de ce prima etapa incepe astazi la ora 18.30 ?

ungurul_vesel
ungurul_vesel  •  12 Iulie 2019, 13:25

Eu zic sa introduca pe langa pauza de hidratare si o pauza de interviu. Momentul sa fie ales de televiziuni. Fiecare televiziune care transmite ssa aiba dreptul la doua pauza de interviu/ repriza. Era sa uit, pauza de autografe si pauza de dezbateri da ca a fost sau nu hent, fault sau offside.

raul4steaua
raul4steaua  •  12 Iulie 2019, 13:10
Postat de Oana Pescarita pe 12 Iulie 2019, 13:04

ai dat si tu exemplul cu Anglia.... d-aia se duc aia la stadion :)))) pfff, aia si la meciurile de liga a patra au 7000 de spectatori la meciurile de acasa, nu ca se televizeaza un singur meci. si inca ceva, vezi ca in anglia se televizeaza toate meciurile din prima liga in sistem pay per view, deci teoretic poti sa le vezi pe toate la tv

Problema e ca in Anglia, lumea se uita la ce meciuri vor ei, din cauza asta vezi ca majoritatea meciurilor se transmit concomitent, numai la noi vezi porcaria asta sa transmita doar un singur meci in acelasi timp

raul4steaua
raul4steaua  •  12 Iulie 2019, 13:09
Postat de steaua.libera pe 12 Iulie 2019, 12:31

Aia cu tribuna a doua e absolut penala. Lumea nu mai vine la stadion pentru ca prin toate masurile luate, fotbalul romanesc e adresat telespectatorilor si nu spectatorilor. Ore aiurea, meciuri lunea.. In Anglia sambata nu se televizeaza decat meciul de la 19:30. Restul nu. De ce? Sa mearga lumea la stadion.

Pai din cauza asta au ajuns cluburile sa depinda de televiziuni si banii lor, din lipsa spectatorilor la meciuri, iar lipsa se datoreaza in primul rand la televiziuni pentru ca programeaza meciurile aiurea