FOTBAL  »  Superliga  »  STEAUA

O grupare din Peluza Nord aduce noi lămuriri: "Nu susținem pe nimeni din acest război murdar"

Articol de GSP - Publicat miercuri, 14 decembrie 2016 22:11

După grupul Skins Berceni, astăzi a venit rândul unei alte grupări din Peluza Nord, Nucleo, să-și exprime opinia față de ultimele evenimente ce o vizează pe Steaua. 

"Grupul Nucleo, membru al Peluzei Nord Steaua, nu va susține nicio echipă de fotbal înființată, reînființată sau pe cale de a fi înființată.
Nucleo consideră că poate exista numai un singur club de fotbal „Steaua București” care să dețină palmaresul. Nucleo va susține doar acel club care va deține palmaresul !
Până la soluționarea problemei palmaresului clubului de fotbal "Steaua București" ne rezervăm dreptul de a protesta în continuare împotriva tuturor celor care au adus Steaua București în această situație.
Nu susținem niciuna dintre părțile implicate în acest război murdar și așteptăm o soluționare cât mai rapidă a problemei palmaresului!

Toate comunicatele și mesajele venite din partea Nucleo vor fi publicate pe pagina oficială a Peluzei Nord. Nucleo nu deține pagină de facebook. Celelalte pagini care vor publica mesaje în numele Nucleo sunt false", se arată în comunicatul grupării Nucleo.

Citește și:

Reacție virulentă a Peluzei Nord, după înființarea noii echipe a CSA: "Nu vom susține o clonă"

Clubul Sportiv al Armatei a anunțat astăzi că va înființa o nouă echipă care va fi antrenată de Marius Lăcătuș. 

Citește și:
Ioan Varga spune că îi dă afară de la CFR Cluj: „Inclusiv pantaloni, antrenori și câțiva dintre jucători”
Conference League
Ioan Varga spune că îi dă afară de la CFR Cluj: „Inclusiv pantaloni, antrenori și câțiva dintre jucători”
Și-a etalat formele lucrate la sală pe plajele din Egipt » Campioana națională, imagini spectaculoase din vacanță
Stiri extrasport
Și-a etalat formele lucrate la sală pe plajele din Egipt » Campioana națională, imagini spectaculoase din vacanță
La nici 100 km de Dunăre, meciul european al lui Vlad Dragomir a fost oprit două ore din cauza ploilor » Imagini rare pe un stadion
Europa League
La nici 100 km de Dunăre, meciul european al lui Vlad Dragomir a fost oprit două ore din cauza ploilor » Imagini rare pe un stadion
Florin Prunea, dizgrațios pe stadion, ca delegat UEFA: „Vă arăt ceva frumos. E ce trebuie, fratello?”
Conference League
Florin Prunea, dizgrațios pe stadion, ca delegat UEFA: „Vă arăt ceva frumos. E ce trebuie, fratello?”
“Regele Pantofilor” aduce în România un nou mare brand de magazine
Profit.ro
“Regele Pantofilor” aduce în România un nou mare brand de magazine
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

La nici 100 km de Dunăre, meciul european al lui Vlad Dragomir a fost oprit din cauza ploilor » Imagini rare pe un stadion

Dinamo își schimbă din nou sigla!


Comentarii (2)
saviola2_8
saviola2_8  •  14 Decembrie 2016, 23:51

timm, vorbesti singur de pe doua conturi, nu iti e putin jena? zic si eu:))))

mario-stelistu
mario-stelistu  •  14 Decembrie 2016, 23:03

Iar pasajul următor din motivarea deciziei ÎCCJ e iar foarte important: „Mai mult, chiar dacă s-ar considera că marca supusă anulării pentru rea credinţă în cauză a fost folosită pentru a identifica doar echipa de fotbal, NU SE POATE AJUNGE LA CONCLUZIA că prin transferarea activităţii secţiei de fotbal s-a transferat automat şi această marcă, odată cu creanţele şi debitele, având în vedere că potrivit art. 40 alin. 3 din Legea nr. 84/1998 teza finală, forma în vigoare la data încheierii protocolului, transmiterea unor elemente din patrimoniul titularului nu afectează calitatea de titular al dreptului la marcă. DOAR în cazul în care patrimoniul titularului mărcii este transmis în totalitatea sa, această transmitere are ca efect şi transferul drepturilor cu privire la marcă. Or, prin protocolul încheiat, în 1999, Asociaţia nonprofit a primit, în esenţă, dreptul de a folosi gratuit anumite spaţii, au fost detaşaţi la aceasta angajaţii fostei secţii de fotbal profesionist , au fost transferate datoriile şi creanţele contractate înainte de 8 iulie 1998 în legătură cu această secţie de fotbal, nefiind vorba despre transferul patrimoniului reclamantului la Asociaţia nonprofit".

Vezi toate comentariile (2)
Comentează