FOTBAL  »  Superliga  »  STEAUA

Reacție virulentă a Peluzei Nord, după înființarea noii echipe a CSA: "Nu vom susține o clonă"

Articol de GSP - Publicat marti, 13 decembrie 2016 20:27

După ce ieri unul dintre liderii Peluzei Sud a anunțat susținerea necondiționată a clubului înființat de armată, nucleul dur al Peluzei Nord a emis un comunicat în care a declarat că va rămâne circumspectă până lucrurile se vor clarifica în totalitate în privința brandului Steaua. 

"În urma comunicatului emis de CSA și a nenumăratelor voastre întrebări vreau să vă aduc la cunoștință următoarele: Grupul SKINS BERCENI va susține necondiționat echipa de fotbal STEAUA BUCUREȘTI care va deține culorile, palmaresul și istoria clubului în totalitate !!! Până în prezent nici CSA Steaua Bucuresti nici FC Steaua Bucuresti nu au oferit dovezi clare în privința acestor aspecte !!!

Nu luăm parte la interesele ascunse si mârsăviile care se schimbă de la o zi la alta în ultimii doi ani !!! Când va exista confirmarea oficială a apartenenței palmaresului atunci vom reveni să ne susținem echipa !!! Nu vom susține o clonă, indiferent din ce parte vine !!! Demnitate, moralitate si bărbăție mai presus de toate", se arată în comunicatul grupării Skins Berceni. 

Citește și: Unul din liderii Peluzei Sud a vorbit despre echipa înființată de Clubul Sportiv: "Nu am părăsit Steaua, ci FCSB. Vom urma brandul peste tot."

Clubul Sportiv al Armatei a anunțat astăzi că va înființa o nouă echipă care va fi antrenată de Marius Lăcătuș. 

Citește și:
Cum arată casa unde a copilărit miliardarul Ion Țiriac
Special
Cum arată casa unde a copilărit miliardarul Ion Țiriac
Acasă la J.R. Ewing, capul răutăților din serialul Dallas: cum e în realitate ferma Southfork, locul unde s-a născut capitalismul românesc
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Acasă la J.R. Ewing, capul răutăților din serialul Dallas: cum e în realitate ferma Southfork, locul unde s-a născut capitalismul românesc
Comentariul TV clonat, femei frumoase inexistente și „Hitler” din tribuna Germaniei: AI-ul stăpânește Mondialul într-un fel sinistru! Cum a fost trucat comentariul TV: „Cine e negresa asta?”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Comentariul TV clonat, femei frumoase inexistente și „Hitler” din tribuna Germaniei: AI-ul stăpânește Mondialul într-un fel sinistru! Cum a fost trucat comentariul TV: „Cine e negresa asta?”
FCSB nu-i mai tolerează salariul imens: pleacă?!
Superliga
FCSB nu-i mai tolerează salariul imens: pleacă?!
EXCLUSIV VIDEO Magazin închis în România cu colivă și
Profit.ro
EXCLUSIV VIDEO Magazin închis în România cu colivă și "Veșnică Pomenire". Apare acum cel mai mare magazin de tenis & padel
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Comentariul TV clonat, femei frumoase inexistente și „Hitler” din tribuna Germaniei: AI-ul stăpânește Mondialul într-un fel sinistru! Cum a fost trucat comentariul TV: „Cine e negresa asta?”

FABULOS » De la România - Argentina, în 1994, nu s-a mai întâmplat așa ceva la un Mondial


Comentarii (229)
847153178690789
Ticu Troya  •  14 Decembrie 2016, 10:33
Postat de gicab pe 14 Decembrie 2016, 08:33

Ciudat... ăla nu era oltean... e știut faptul ca oltenii veneau in armata cu gândul la grade... iar alții pentru mâncarea fără Euri

Oltenii erau cu gandul la grade pe timp de pace , ca pe timp de razboi , nu vedeai picior de olten in linia intai ! Ati vazut vreodata erou oltean ??...... a , daaa , Ecaterina Teodoroiu !!

749913671784643
Razvan Marcel  •  14 Decembrie 2016, 08:51

Au aparut echipe de peste tot,Recas ,Craiova direct in liga 2,fara sa treaca prin ligiile 3-4 .Am o intrebare cine a permis ,asa ceva si daca nu este raspunzator?Dragomir si Sandu ,au facut numai smecheri cat au fost la conducere.

gicab
gicab  •  14 Decembrie 2016, 08:34
Postat de steaua1986forever pe 14 Decembrie 2016, 08:12

Lupescu dinamovistul nu e uefa. Si el a dat o părere proprie atunci însă presa dinamovista aservita a prezentat totul ca "oficial". Intre timp au antrenat zeci de alti antrenori fără licenta si nu au fost probleme. Legea aia antiRadoi...si cam atat.

Presa dinamovistă aservita???!!! Poate site-ul fcdinamo.ro

Vezi toate comentariile (229)
Comentează