FOTBAL  »  Superliga  »  PANDURII - OŢELUL

Oltenii cîştigă dramatic, în prelungiri, şi urcă pe primul loc în clasament » Pandurii - Oţelul 2-1

Articol de GSP - Publicat duminica, 04 august 2013 00:00 / Actualizat duminica, 04 august 2013 23:25

Pandurii Tg. Jiu a reuşit o victorie norocoasă în această seară, scor 2-1, golul al doilea venind în prelungiri.

VIDEO cu golurile şi cele mai importante faze ale meciului

Cristi Pustai a odihnit mai mulţi jucători importanţi împotriva Oţelului, lăsîndu-i pe bancă pe Eric şi Matulevicius, principalii oameni din ofensivă. Acest lucru s-a văzut în prima repriză cînd Pandurii s-a apropiat foarte rar de poarta lui Brăneţ. Lideri înaintea acestei etape, gălăţenii au deschis scorul prin Astafei după o centrare perfectă a lui Iorga.

Imediat după pauză gazdele au egalat după o bîlbîială în careul Oţelului. Christou a profitat şi a reluat în plasa porţii lui Brăneţ. Pînă la final au fost puţine ocazii de poartă, iar Oţelul nu a reuşit să profite la cîteva contraatacuri. Totuşi, în prelungiri, la o fază fixă, centrarea lui Eric se opreşte în plasa porţii lui Brăneţ.

Pandurii urcă pe primul loc după această victorie, cu 7 puncte obţinute în 3 etape.